Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Аімаіна хікарі/wikipedia

У Києві розпочато процедуру створення Національного військового меморіального кладовища в Биківні. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

Київрада 20 квітня відвела землю і, фактично, розпочала процедуру створення Національного військового меморіального кладовища в Биківні. За його створення відповідає держава і місце визначив уряд, уточнив Кличко.

Вісім гектарів землі в цій місцевості, які були у власності міста, передали під створення меморіалу. Поруч – близько 90 гектарів – земля державна.

Спершу планувалося, що меморіальне кладовище розмістять на Лисій горі. Проте у тій місцевості розташований Лисогірський форт Київської фортеці, який внесено до Держреєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку національного значення. Крім того, в урочищі Лиса гора є пам’ятка археології місцевого значення «Поселення трипільської культури». Кияни підписали петицію проти такого розташування, але її відхилила Київрада. Також екологічна організація КЕКЦ подала позов до суду на Київраду через наміри побудувати військовий меморіал на Лисій горі.

У лютому активісти повідомили, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення меру столиці Віталію Кличку відмовитися від Лисої гори і шукати інше місце для Національного військового меморіального кладовища.

Биківня – місцевість Києва, розташована на його північно-східній околиці у Деснянському районі між Броварським проспектом і вулицею Бобринецькою. Там розташовано Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», де поховані жертви масових політичних репресій 1937–1941 років. Площа «Биківнянських могил» складає майже 239 га та є найбільшим в Україні місцем поховання жертв сталінських репресій.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button