Київрада провалила голосування за Повітрянофлотський проспект, який підтримали кияни у «Київ Цифровому»
За перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський проголосували кияни в додатку «Київ Цифровий».
За перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський проголосували кияни в додатку «Київ Цифровий».
Київрада провалила голосування за перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський. За проголосували лише 23 депутати. Зазначимо, що для відхилення проєкту рішення потрібно два негативних голосування по суті.
За таке перейменування проголосували кияни в додатку «Київ Цифровий». У той час фракція «Європейська солідарність» агітувала за назву Європейський Союз. Депутат від ЄС Вадим Сторожук на засіданні заявив, що «не киянам вирішували як називати проспект», а назва Повітрянофлотський потрібна для російського ІПСО. Андрій Порайко, також депутат від ЄС, вважає, що не можна стверджувати, що у «Київ Цифровому» голосували кияни.
У своєму стрімі депутатка Ксенія Семенова розповіла, що «Європейська солідарність» почала шантажувати та обмінювати свої голоси на рішення щодо перейменування на ЄС. За її словами, голова партії Петро Порошенко взяв під свій контроль це питання та дзвонить людям щодо його вирішення.
Нещодавно комісія з місцевого самоврядування відхилила проєкт рішення про перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський.
«Безумовно, іншого рішення від комісії, де більшість має Євросолідарність, чекати не доводилось. Учасники засідання вкотре прослухали засалену платівку про “червоний повітряний флот” і Протокол 1923 року, а також цікаві (ні) полум’яні промови про патріотичний патріотизм», — коментував Тиміш Мартиненко-Кушлянський, член київської комісії з питань найменування.
Він припускає, що міська рада запустить на громадське обговорення у додатку «Київ Цифровий» пропозицію перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу вже без будь-яких альтернатив, з варіантами відповіді «так» або «ні».
Назва Повітрофлотського проспекту не підлягає декомунізації чи дерусифікації, засвідчила у своїх висновках та рекомендаціях експертна робоча група з топонімізації при Київраді на чолі з кандидатом історичних наук Олександром Алфьоровим. Він зазначив, що за висновком Українського інституту національної пам’яті Повітрофлотський проспект не підпадав під норми закону про декомунізацію. Також історія вважає, що назва проспекту у киян асоціюється виключно з історією розвитку повітроплавання та потужною науковою школою.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті