Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Панно на фасаді готелю «Ермітаж». Автор мозаїки: Степан Кириченко. Фото: Rasal Hague, CC BY-SA 3.0

За п’ять років від початку реформи малої приватизації держава заробила на продажах активів майже 14 мільярдів гривень, повідомляє Vox Ukraine.

Реформа малої приватизації — продажу об’єктів, балансова вартість яких не перевищує 250 мільйонів гривень, — запустилася у 2018 році. Раніше оголошення публікували в газеті «Відомості приватизації», після реформи стали проводити електронні аукціони.

З того часу в системі Прозорро.Продажі відбулося майже п’ять тисяч успішних приватизаційних аукціонів. Фонд держмайна та громади виставили активів на 6,3 мільярда гривень, отримавши в понад удвічі більше. 9,8 мільярда надійшли до держбюджету, 3,8 мільярда — до місцевих бюджетів.

Топ-5 найдорожчих об’єктів, приватизованих з початку реформи:

  • готель Дніпро на Європейській площі в Києві — 1,1 млрд грн. Новий власник купив будівлю якраз у той час, коли в Україні легалузували гральний бізнес, і планував відкрити там казино;
  • Калуська ТЕЦ — понад 800 млн грн;
  • Львівська виправна колонія — 377,5 млн грн. Перед продажем міськрада Львова просила врахувати в умовах аукціону концепцію забудови території, але цього не було зроблено;
  • готель Ермітаж на вулиці Богдана Хмельницького у Києві — 311 млн грн;
  • Одесавинпром — майже 235 млн грн.

Серед успішних кейсів — продаж «Київпассервісу», який керує автостанціями. Новий власник реконструював Центральний автовокзал, відновивши мозаїки Рибачук і Мальніченка. На автостанції «Поділ» відкрилася піцерія.

Мозаїки Центрального автовокзалу. Фото: Виктория Свищова

Нещодавно на Хмельниччині відкрився реставрований Палац Гершгоріна, пам’ятка 1910 року, — його виставили на аукціон наприкінці 2022 року лише за 10 тисяч гривень, кінцева ціна зросла до 1,2 мільйона. Над реставрацією працювала команда Спадщина.UA спільно з фахівцями Деражнянського краєзнавчого музею.

Фото з фейсбук-сторінки Палацу Гершгоріна

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button