Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 99 днів. За цей час ми опублікували 24773 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Панно на фасаді готелю «Ермітаж». Автор мозаїки: Степан Кириченко. Фото: Rasal Hague, CC BY-SA 3.0

За п’ять років від початку реформи малої приватизації держава заробила на продажах активів майже 14 мільярдів гривень, повідомляє Vox Ukraine.

Реформа малої приватизації — продажу об’єктів, балансова вартість яких не перевищує 250 мільйонів гривень, — запустилася у 2018 році. Раніше оголошення публікували в газеті «Відомості приватизації», після реформи стали проводити електронні аукціони.

З того часу в системі Прозорро.Продажі відбулося майже п’ять тисяч успішних приватизаційних аукціонів. Фонд держмайна та громади виставили активів на 6,3 мільярда гривень, отримавши в понад удвічі більше. 9,8 мільярда надійшли до держбюджету, 3,8 мільярда — до місцевих бюджетів.

Топ-5 найдорожчих об’єктів, приватизованих з початку реформи:

  • готель Дніпро на Європейській площі в Києві — 1,1 млрд грн. Новий власник купив будівлю якраз у той час, коли в Україні легалузували гральний бізнес, і планував відкрити там казино;
  • Калуська ТЕЦ — понад 800 млн грн;
  • Львівська виправна колонія — 377,5 млн грн. Перед продажем міськрада Львова просила врахувати в умовах аукціону концепцію забудови території, але цього не було зроблено;
  • готель Ермітаж на вулиці Богдана Хмельницького у Києві — 311 млн грн;
  • Одесавинпром — майже 235 млн грн.

Серед успішних кейсів — продаж «Київпассервісу», який керує автостанціями. Новий власник реконструював Центральний автовокзал, відновивши мозаїки Рибачук і Мальніченка. На автостанції «Поділ» відкрилася піцерія.

Мозаїки Центрального автовокзалу. Фото: Виктория Свищова

Нещодавно на Хмельниччині відкрився реставрований Палац Гершгоріна, пам’ятка 1910 року, — його виставили на аукціон наприкінці 2022 року лише за 10 тисяч гривень, кінцева ціна зросла до 1,2 мільйона. Над реставрацією працювала команда Спадщина.UA спільно з фахівцями Деражнянського краєзнавчого музею.

Фото з фейсбук-сторінки Палацу Гершгоріна

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button