В Англії відновили історичний кінотеатр. А в Києві — ні
«Гайд Парк Пікчер Хаус» вперше розчинив двері для відвідувачів у 1914 році.
«Гайд Парк Пікчер Хаус» вперше розчинив двері для відвідувачів у 1914 році.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Наприкінці червня у місті Лідс, Англія, відкрився після реставрації старовинний кінотеатр.
Кінотеатр «Гайд Парк Пікчер Хаус» вперше відчинив двері для відвідувачів у 1914 році, а саму будівлю звели на кілька років раніше. Спершу залу було розраховано на 587 місць, та з часом місткість зменшили до 275 на користь зручніших сидінь.
Кінотеатр закривали кілька разів, зокрема у 1950-х та у 1980-х — через падіння відвідуваності, однак муніципалітет зробив все можливе для його збереження. У 1996 році будинок отримав охоронний статус.
Чотири роки тому кінотеатр отримав грант на 2,3 мільйона фунтів від Національної лотереї, ще півтора мільйони дало місто та інші фонди. Реставрація затрималася через пандемію й почалася фактично вже у 2021 році.
Оновлений кінотеатр став доступним для людей на колісних кріслах. Біля входу облаштували пандус, а фоє розширили, посунувши стіну, — це дозволило зробити просторішу вбиральню. Стіна, до речі, була тримальною, але інженери вирішили це завдання.
Ще одна важлива зміна — у підвальному приміщенні облаштували другу кінозалу.
Натомість історичні кінотеатри Києва зачиняються. Криза почалася у 2018 році, коли закрилися «Кінопанорама» та «Україна».
У 2019 році припинив роботу найбільший комунальний кінотеатр «Київ» — місто вирішило, що компанія, яка ним керувала, не сплачувала достатньо грошей у бюджет. «Зоряний» повністю позбувся модерністського фасаду і зрештою припинив існування як кінотеатр.
Серед інших муніципальних кінотеатрів, якими керує Київкінофільм, працює лише половина.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті