Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/TheHydeParkPictureHouse

Наприкінці червня у місті Лідс, Англія, відкрився після реставрації старовинний кінотеатр.

Кінотеатр «Гайд Парк Пікчер Хаус» вперше відчинив двері для відвідувачів у 1914 році, а саму будівлю звели на кілька років раніше. Спершу залу було розраховано на 587 місць, та з часом місткість зменшили до 275 на користь зручніших сидінь.

Кінотеатр закривали кілька разів, зокрема у 1950-х та у 1980-х — через падіння відвідуваності, однак муніципалітет зробив все можливе для його збереження. У 1996 році будинок отримав охоронний статус.

Кінотеатр у 2018 році. Фото: Chemical Engineer, CC BY-SA 4.0

Чотири роки тому кінотеатр отримав грант на 2,3 мільйона фунтів від Національної лотереї, ще півтора мільйони дало місто та інші фонди. Реставрація затрималася через пандемію й почалася фактично вже у 2021 році.

Оновлений кінотеатр став доступним для людей на колісних кріслах. Біля входу облаштували пандус, а фоє розширили, посунувши стіну, — це дозволило зробити просторішу вбиральню. Стіна, до речі, була тримальною, але інженери вирішили це завдання.

Ще одна важлива зміна — у підвальному приміщенні облаштували другу кінозалу.

Фото: facebook.com/TheHydeParkPictureHouse

Натомість історичні кінотеатри Києва зачиняються. Криза почалася у 2018 році, коли закрилися «Кінопанорама» та «Україна».

У 2019 році припинив роботу найбільший комунальний кінотеатр «Київ» — місто вирішило, що компанія, яка ним керувала, не сплачувала достатньо грошей у бюджет. «Зоряний» повністю позбувся модерністського фасаду і зрештою припинив існування як кінотеатр.

Серед інших муніципальних кінотеатрів, якими керує Київкінофільм, працює лише половина.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button