Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Кладовище в Арлінгтоні, яке планують наслідувати. Фото: danyl russo/Unsplash

Перша черга будівництва Національного військового меморіального кладовища в Києві має завершитися до кінця року. Про це повідомив заступник міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

За його словами, технічно і документально роботи розпочалися. «Безпосередньо саме будівництво плануємо розпочати чим скоріше. І здачу першої черги для того, щоб проводити поховання наших полеглих Героїв  – до кінця 2023 року», – розповів він.

Будуватимуть військове кладовище на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області.

Порхун пояснив, що місце розташування було обрано за такими критеріями: загальна площа земельної ділянки має бути більше ніж 100 гектарів з урахуванням санітарних норм та можливістю будівництва меморіального комплексу, зручна локація з наявним громадським транспортом, можливість проведення офіційних церемоніальних заходів.

Меморіал включатиме комплекс споруд та площ: військове кладовище, музей, ритуальну будівлю, сучасний крематорій та інші необхідні споруди для організації почесних поховань. Комплекс поєднуватиме в собі як традиційні поховання, так і поховання в колумбарії.

Наразі держустанова «Національне військове меморіальне кладовище» оголосила конкурс на ескізний проєкт. З бюджету в цьому році передбачено 65 млн гривень на будівництво НВМК.

У 2021 році Кабмін розпорядився збудувати військове кладовище до 2025 року. Торік Верховна Рада проголосувала за відповідний закон. Планували наслідувати меморіальний цвинтар в Арлінгтоні, США.

Серед ділянок, які розглядалися, були Биківнянський лісЛиса гора, Співоче поле та інші.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button