Бруталістську Піраміду в столиці Албанії бюро MVRDV перетворило на центр з безкоштовними курсами для підлітків
Перше, що кидається в очі, — на бетонних схилах з’явилися сходи.
Перше, що кидається в очі, — на бетонних схилах з’явилися сходи.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У столиці Албанії завершують реконструкцію пам’ятки бруталізму — Тиранської піраміди за проєктом нідерландського бюро MVRDV, повідомляє designboom.
Піраміду було побудовано в 1988 році як музей, присвячений життю керівника соціалістичної Албанії Енвера Ходжи. Будівлю проєктували його донька і зять. Музей закрили після падіння режиму комуністичної партії в 1991 році. В різні роки тут розташовувалися і виставковий центр, і штаб НАТО, і нічний клуб.
Коли Піраміду зібралися знести, проти цього виступила низка зарубіжних архітекторів. Тож вирішили перетворити споруду на центр для молоді. Некомерційна організація TUMO Tirana проводитиме безкоштовні позашкільні заняття з програмування, робототехніки, анімації, музики та кінорежисури для підлітків віком від 12 до 18 років.
Перше, що кидається в очі, — на бетонних схилах з’явилися сходи. Раніше підлітки видиралися на дах, і архітектори вирішили переосмислити це стихійне використання будівлі.
То там, то тут змонтували яскраво пофарбовані бокси з кондиціонуванням. Вони можуть слугувати навчальними аудиторіями, одночасно пропонуючи студентам цікавий краєвид.
Екстер’єр будівлі вже готовий, зараз ведуть роботи всередині. Там створили більше відкритого простору та додали озеленення.
У Тирані MVRDV також розробили проєкт хмарочоса у вигляді голови національного героя Албанії.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті