Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація Lipki Island City Resort

Будівництво житлового району Lipki Island City Resort на Рибальському острові у Києві припинено, ділянки перейшли до нового власника, який розроблятиме новий проєкт забудови, повідомляє ЕП.

У 2018 році тодішній президент Петро Порошенко продав завод «Кузня на Рибальському» з 40 гектарами його територій компанії Сергія Тігіпка. Найцінніші активи «Кузні» — земельні ділянки на півострові та на вулиці Жилянській.

На Рибальському вирішили будувати житловий масив з багатоповерхівками, офісами та торговельним центром. 36 будинків висотою до 30 поверхів, понад 6 тисяч квартир, понад 15 тисяч мешканців. Вартість проєкту оцінювали у 600 мільйонів доларів. Забудовником виступала компанія City One Development.

Та будівництво житлового комплексу Lipki Island — «найамбітнішого редевелоперського проєкту сучасної України», як вказано на сайті, — так і не почали.

Тим часом на сусідніх ділянках інші девелопери активно забудовували промзони житлом:

  • Saga Development будувала ЖК «Рибальський»;
  • «Ковальська» звела ЖК Dock32;
  • Quadrum Global росіянина Михаїла Ходорковського не закінчила будівництво ЖК Bereg Residence;
  • bUd development закинула добудову ЖК Oasis.

Наприкінці 2022 року Тігіпко продала «Кузню» з усім майном і нерухомістю інвестиційній компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи. Чому — невідомо. «Вони були готові продати, а ми були готові купити», — пояснив Мазепа.

Головна проблема цих активів — борги. Колишні власники, Порошенко та Кононенко, вимагають переказати їм майже 63 мільйони доларів. Господарський суд Києва відкрив справу про банкрутство «Кузні». Крім того, завод заборгував «ДТЕК Київські лектромережі», Укрспецекспортому, податковій тощо, а також має зарплатні борги.

Щойно завершаться судові суперечки, вважає новий власник Мазепа, можна буде приступити до будівництва. Він запевняє, що компанія опрацьовує концепції нового девелоперського проєкту з західними архітектурними агенціями.

Коментарі:

    KGB :

    Дерибанять землю,аж гай шумить.,ніяк не нажеруться.А на тім світі дадуть 2X2 і досить.

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button