Землю на Рибальському острові, де мали будувати «найамбітніший» житловий район, продали новому інвестору
Будівництво Lipki Island так і не почали. Тим часом на сусідніх ділянках інші девелопери активно забудовували промзони житлом.
Будівництво Lipki Island так і не почали. Тим часом на сусідніх ділянках інші девелопери активно забудовували промзони житлом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Будівництво житлового району Lipki Island City Resort на Рибальському острові у Києві припинено, ділянки перейшли до нового власника, який розроблятиме новий проєкт забудови, повідомляє ЕП.
У 2018 році тодішній президент Петро Порошенко продав завод «Кузня на Рибальському» з 40 гектарами його територій компанії Сергія Тігіпка. Найцінніші активи «Кузні» — земельні ділянки на півострові та на вулиці Жилянській.
На Рибальському вирішили будувати житловий масив з багатоповерхівками, офісами та торговельним центром. 36 будинків висотою до 30 поверхів, понад 6 тисяч квартир, понад 15 тисяч мешканців. Вартість проєкту оцінювали у 600 мільйонів доларів. Забудовником виступала компанія City One Development.
Та будівництво житлового комплексу Lipki Island — «найамбітнішого редевелоперського проєкту сучасної України», як вказано на сайті, — так і не почали.
Тим часом на сусідніх ділянках інші девелопери активно забудовували промзони житлом:
Наприкінці 2022 року Тігіпко продала «Кузню» з усім майном і нерухомістю інвестиційній компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи. Чому — невідомо. «Вони були готові продати, а ми були готові купити», — пояснив Мазепа.
Головна проблема цих активів — борги. Колишні власники, Порошенко та Кононенко, вимагають переказати їм майже 63 мільйони доларів. Господарський суд Києва відкрив справу про банкрутство «Кузні». Крім того, завод заборгував «ДТЕК Київські лектромережі», Укрспецекспортому, податковій тощо, а також має зарплатні борги.
Щойно завершаться судові суперечки, вважає новий власник Мазепа, можна буде приступити до будівництва. Він запевняє, що компанія опрацьовує концепції нового девелоперського проєкту з західними архітектурними агенціями.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
Дерибанять землю,аж гай шумить.,ніяк не нажеруться.А на тім світі дадуть 2X2 і досить.