Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Аімаіна хікарі/Wikipedia

Верховна Рада у першому читанні не підтримала законопроєкт щодо виділення ділянки для Національного військового меморіального кладовища, повідомив депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк.

За законопроєкт проголосували лише 194 депутати, а на повторному голосуванні – 217. 

«Була дуже важка дискусія, оскільки другого травня парламент вже визначав місце для Національного військового меморіального кладовища у «Биківні». Але законопроєкт досі не підписаний і навряд чи буде», – коментує депутат. 

Законопроєкт передбачав надання Кабміну повноважень самостійно визначити місце розташування кладовища, а також скасувати необхідність публічного обговорення намірів будівництва та одержання відповідної містобудівної документації.

У законопроєкті також йдеться про можливість перепоховання на меморіальному кладовищі Героїв України, яким, починаючи з 2014 року вручено орден «Золота Зірка», а також видатних борців за незалежність України у XX столітті.

Як створювали кладовище?

Процес створення меморіального військового кладовища розпочали ще минулого року. У травні 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким передбачено створення Національного військового меморіального кладовища.

На доручення прем’єр-міністра 27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури розробити детальний план території для розташування меморіального кладовища в урочищі «Лиса Гора». Тоді екоактивісти виступили проти та створили петицію, яку Київрада відхилила.

У січні прем’єр Денис Шмигаль доручив знайти нове місце для створення кладовища, замість Лисої гори. У квітні 2023 року Київська міська рада виділила земельну ділянку для створення кладовища в Биківні в Деснянському районі Києва. У травні парламент ухвалив відповідний закон – його підписав голова ВР, але не підписав Президент. 

«За закон тоді проголосували 322 депутати. Це розташування підтримали родини загиблих героїв, які очікували що вже цього року зможуть поховати своїх родичів», – пише український історик та депутат Володимир В’ятрович.

Проте в заповіднику «Биківнянські могили» тоді заявили, що в Биківнянському лісі можуть бути старі поховання жертв сталінських репресій, через що створення кладовища неможливе без попередніх досліджень. 

У серпні Уряд ухвалив постанову, якою визначив нове місце розташування військового кладовища – у селищі Гатне.

Нагадаємо, парламент забрав у міст податки військових.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button