Українські архітектори розповіли Dezeen, як вони працюють під час війни і які проєкти втілюють
Чимало бюро вирішили працювати над комерційними проєктами за кордоном і над соціальними — вдома.
Чимало бюро вирішили працювати над комерційними проєктами за кордоном і над соціальними — вдома.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 124 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
24 лютого виповнюється два роки, відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. За цей час у війні загинуло щонайменше 10,5 тисячі цивільних і ще більше військових.
Видання Dezeen опублікувало матеріал про те, як українські архітектори та дизайнери працюють в умовах війни.
«Сьогодні ми просто робимо те, що можемо, а іноді й те, що не можемо, — розповідає Анна Доброва, засновниця неприбуткової архітектурно-урбаністичної лабораторії Metalab, — Ми не любимо цей вислів, але зараз дійсно час викликів і можливостей».
Metalab зосередилася переважно на проєктах, пов’язаних із війною. Так, завдяки проєкту КО-ХАТИ вдалося розселити приблизно 1,3 тисячі переселенців. Архітектори облаштували тимчасове житло у шести будівлях радянських часів.
Тим часом, у власному центрі продуктового дизайну, ПОЛЕ, команда METALAB розробила модульне деревʼяне ліжко для житлових обʼєктів КО-ХАТИ, а також лампу, призначену для використання в умовах відключення електроенергії.
«За останні два роки ми розвинули культуру роботи, яка дозволяє нам постійно адаптуватися до нових обставин і бути готовими до кількох сценаріїв розвитку подій, — розповіла Доброва. — Гнучкість і емпатія стали засадничими принципами нашої роботи. Це загальний підхід в Україні, я б сказала».
Balbek Bureau розширює свій проєкт RE: Ukraine Villages — цифровий інструмент, який допомагає відновлювати пошкоджені будівель у селах. Торік бюро завершило проєкт MOT — мобільний культурний простір, побудований з 27 вантажних контейнерів, що включає сталеві елементи, взяті з Азовсталі.
«Після падіння на дно у 2022 році нашій команді вдалося вистояти і закінчити 2023 рік на багатообіцяючій ноті», — зауважує засновник Слава Бальбек.
Студія також нещодавно розпочала кілька нових проєктів у Швейцарії, Мексиці та Канаді.
YOD Group, що спеціалізується на дизайні інтер’єрів індустрії гостинності, знайшла нові можливості за кордоном, переважно в ОАЕ, після скорочення інвестицій у нові ресторани та готелі в Україні.
Команда також звернулася до проєктів, пов’язаних з війною: перетворила відпрацьовані гільзи від зенітних ракет на лампи. Вторговані кошти передали на передову.
Київському Bogdanova Bureau довелося ремонтувати свою студію після того, як вона була пошкоджена російським ракетним обстрілом у 2022 році.
В Україні бюро зосереджується на соціальних проєктах, таких як відбудова лікарні в Макарові, а за кордоном — на комерційному житлі. Відкрили офіс у Женеві, щоб координувати міжнародні проекти, які здебільшого реалізуються у Швейцарії та Франції.
«Особливістю всіх проєктів, над якими ми сьогодні працюємо, є необхідність інтегрувати бомбосховище, — розповідає Світлана Пашенко, співзасновниця A. Pashenko Architects.
Якось студія працювала над відновленням зруйнованого села в Харківській області. Але роботу довелося призупинити, бо село, розташоване неподалік від російського кордону, постійно обстрілюють.
A. Pashenko зіткнулися з проблемою втрати спрівробітників, оскільки люди тікають від війни або їх призивають до армії. Пашенко зауважує, що стало складніше знаходити кваліфіковані кадри.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті