Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Кімната в проєкті КО-ХАТИ. Фото: Олександр Дем’янів

24 лютого виповнюється два роки, відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. За цей час у війні загинуло щонайменше 10,5 тисячі цивільних і ще більше військових.

Видання Dezeen опублікувало матеріал про те, як українські архітектори та дизайнери працюють в умовах війни.

Metalab

«Сьогодні ми просто робимо те, що можемо, а іноді й те, що не можемо, — розповідає Анна Доброва, засновниця неприбуткової архітектурно-урбаністичної лабораторії Metalab, — Ми не любимо цей вислів, але зараз дійсно час викликів і можливостей».

Metalab зосередилася переважно на проєктах, пов’язаних із війною. Так, завдяки проєкту КО-ХАТИ вдалося розселити приблизно 1,3 тисячі переселенців. Архітектори облаштували тимчасове житло у шести будівлях радянських часів.

Тим часом, у власному центрі продуктового дизайну, ПОЛЕ, команда METALAB розробила модульне деревʼяне ліжко для житлових обʼєктів КО-ХАТИ, а також лампу, призначену для використання в умовах відключення електроенергії.

Фото: Олександр Дем’янів

«За останні два роки ми розвинули культуру роботи, яка дозволяє нам постійно адаптуватися до нових обставин і бути готовими до кількох сценаріїв розвитку подій, — розповіла Доброва. — Гнучкість і емпатія стали засадничими принципами нашої роботи. Це загальний підхід в Україні, я б сказала».

Balbek Bureau

Balbek Bureau розширює свій проєкт RE: Ukraine Villages — цифровий інструмент, який допомагає відновлювати пошкоджені будівель у селах. Торік бюро завершило проєкт MOT — мобільний культурний простір, побудований з 27 вантажних контейнерів, що включає сталеві елементи, взяті з Азовсталі.

«Після падіння на дно у 2022 році нашій команді вдалося вистояти і закінчити 2023 рік на багатообіцяючій ноті», — зауважує засновник Слава Бальбек.

Студія також нещодавно розпочала кілька нових проєктів у Швейцарії, Мексиці та Канаді.

YOD Group

YOD Group, що спеціалізується на дизайні інтер’єрів індустрії гостинності, знайшла нові можливості за кордоном, переважно в ОАЕ, після скорочення інвестицій у нові ресторани та готелі в Україні.

Команда також звернулася до проєктів, пов’язаних з війною: перетворила відпрацьовані гільзи від зенітних ракет на лампи. Вторговані кошти передали на передову.

Bogdanova Bureau

Київському Bogdanova Bureau довелося ремонтувати свою студію після того, як вона була пошкоджена російським ракетним обстрілом у 2022 році.

В Україні бюро зосереджується на соціальних проєктах, таких як відбудова лікарні в Макарові, а за кордоном — на комерційному житлі. Відкрили офіс у Женеві, щоб координувати міжнародні проекти, які здебільшого реалізуються у Швейцарії та Франції.

A. Pashenko Architects

«Особливістю всіх проєктів, над якими ми сьогодні працюємо, є необхідність інтегрувати бомбосховище, — розповідає Світлана Пашенко, співзасновниця A. Pashenko Architects.

Якось студія працювала над відновленням зруйнованого села в Харківській області. Але роботу довелося призупинити, бо село, розташоване неподалік від російського кордону, постійно обстрілюють.

A. Pashenko зіткнулися з проблемою втрати спрівробітників, оскільки люди тікають від війни або їх призивають до армії. Пашенко зауважує, що стало складніше знаходити кваліфіковані кадри.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button