Забудовник продовжує роботи на території Соломʼянського парку – місцеві мешканці вийшли на протест
Активісти подали до суду вже три позови проти забудовника.
Активісти подали до суду вже три позови проти забудовника.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Забудовник, що зводить апарт-комплекс CitiZen поруч із Соломʼянським ландшафтним парком, продовжує проводити роботи на території зеленої зони, повідомляють в ГО «Збережемо Солом’янський парк».
Будівництво комплексу відбувається впритул до меж ландшафтного парку, унаслідок чого в жовтні 2023 року на схилі стався зсув – активісти стверджують, що його наслідки так і не були повністю ліквідовані. Тиждень тому поруч з будівництвом комунальники вирубали ділянку дерев через ураження шкідниками, проте місцеві активісти розповіли, що одразу після вирубування туди завезли будівельну техніку, почали різати асфальт та прокладати лінії електропередач під будівництво.
На адвокатський запит громадської організації вдалось дізнатись про плани забудовника: на місці наземної лінії електропередач планують прокласти підземну, яка пролягатиме під алеєю парку та матиме довжину 640 метрів. Для втілення цих планів забудовник планує вирубати частину дерев – активісти розповідають, що згідно з документами, він не має права цього робити. Також стало відомо, що з будівельної техніки, що розташована в парку, почали витікати хімікати, проте екологічна інспекція на це не реагує.
24 лютого небайдужі мешканці району вийшли на протест з вимогою припинити руйнування парку та зупинити незаконне будівництво. Олексій Король, один з активних учасників громадської організації та юрист, розповів каналу 1+1, що з часу заснування парку у 1985 році його площа вже зменшилась на третину. Він додав, що активісти вже звертались до ДІАМ, правоохоронних органів та особисто до Віталія Кличка, проте відповіді не отримали. Наразі громадська організація вже подала до суду три позови проти забудовника, проте ці справи можуть тягнутись роками.
Забудовник «Смарт-Девелопмент» натомість у листі до «Хмарочоса» в листопаді 2023 року стверджував, що будівництво комплексу відбувається повністю законно, винятково в непарковій зоні, а зелені насадження вирубують лише на території будівельного майданчика.
Раніше «Хмарочос» розповідав, що проєктна документація будівництва не відповідає детальному плану територій (ДПТ), а ДПТ суперечить Генплану. Активісти натомість пропонують звести на місці апарт-комплексу спортивний майданчик.
Нагадаємо, навколо будівництва в екопарку «Осокорки» почали вирубувати дерева.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
В країні війна, а народ протестує у парках, незрозуміло мені. Невже немає чим людям зайнятись? Нехай контролюючі органи перевіряють будівництва, невже для цих активістів немає більш корисної роботи?