На Оболоні невдовзі відкриють ресторан в кесоні – засекреченому обʼєкті 30-х років
У 2020 році на обʼєкті почались будівельні роботи.
У 2020 році на обʼєкті почались будівельні роботи.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Реконструйований кесон на Оболоні планують відкрити наприкінці травня – там буде рекреаційна зона з музичною сценою та ресторан, розповідають у «Кесон на Оболоні».
Наразі триває монтаж утеплення задньої частини кесона, а згодом її покриють пофарбують та встановлять горизонтальні ламелі з кортену. Під час реконструкції також добудували бокову частину кесона.
Плани реконструювати кесон, огороджувальну конструкцію, збудовану ще в 1930-х роках, зʼявились ще у 2017 році – тоді місцеві активісти пропонували перетворити його на арт-простір, проте міська влада проігнорувала цю пропозицію. У 2020 році на обʼєкті почались будівельні роботи – бізнесмен Ігор Тинний, власник закладів «Прага» та Caribbean Club, планував провести там капітальний ремонт будівлі для публічних виступів.
На початку 2022 року реконструкцію майже завершили, проте війна призупинила роботи. У вересні того ж року депутат Київради Владислав Трубіцин звинуватив компанію «Гранада-82», що проводила реконструкцію, у відсутності дозвільних документів. За цим фактом було розпочато кримінальне провадження, проте згодом компанія надала підтвердження наявності дозволів на проведення робіт.
У лютому 2023 року Київрада передала ділянку під кесоном в оренду на 10 років компанії «Гювексхаус», яка належить Ігорю Тинному. Орієнтовно орендна плата складає 22 тисячі гривень на місяць.
Кесон на Оболоні, що знаходиться поруч з парком «Наталка», почали будувати ще у 1936 році – кажуть, що він мав стати початком тунелю під Дніпром. Обʼєкт був засекреченим, адже радянське керівництво будувало його у воєнних цілях. У 1949 році будівництво тунелю остаточно зупинили, адже в ньому вже не було потреби.
Нагадаємо, зʼявилась схема майбутньої рекреаційної зони на Оболонському острові – «Хмарочос» розповів, що там буде.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті