У Києві вперше пройде рестроспективна виставка Алли Горської
Спеціально для виставки створили відеосвітлову інсталяцію за мотивами знищеного вітражу «Шевченко. Мати».
Спеціально для виставки створили відеосвітлову інсталяцію за мотивами знищеного вітражу «Шевченко. Мати».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У цей четвер, 14 березня, о 18:00 в в Українському Домі в Києві відкриється перша ретроспективна виставка художниці Алли Горської.
На виставці «Алла Горська. Боривітер» презентують понад 100 творів живопису, графіки, театральна сценографія, ескізи найвідоміших мозаїчних панно з музейних і приватних колекцій, а також архівні матеріали. В експозиції, зокрема, будуть портрети Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Ліни Костенко.
Спеціально для виставки сучасні митці Олексій Сай і Микола Марусик створили відеосвітлову інсталяцію за мотивами знищеного 60 років тому вітражу «Шевченко. Мати».
Сьогодні весь творчий доробок Горської як монументалістки практично втрачено: більшість її робіт потрапила під російську окупацію ще 2014 року, а на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки.
Зокрема, композицію «Боривітер», назва якої фігурує в назві виставки, було сильно пошкоджено внаслідок обстрілів Маріуполя російськими військами.
За життя Алла Горська зазнавала переслідувань і утисків як дисидентка, її виключали зі Спілки художників, роботи демонтували. У 1970 році 41-річну Горську було вбито у квартирі свекра у Василькові. Слідчі назвали це побутовим вбивством, скоєним нібито свекром, який наступного дня наклав на себе руки.
Куратори виставки: Олена Грозовська, Тетяна Волошина, Михайло Кулівник, Катерина Лісова.
Організують Український Дім та арт-фундація «Дукат» у співпраці з Фондом Алли Горської і Віктора Зарецького.
Виставка працюватиме у всі дні крім понеділка з 11:00 до 19:00. Повний квиток коштує 100 гривень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті