Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Суспільне

На львівському будинку, що на проспекті Чорновола 59, закрили банером мозаїку радянського періоду, повідомляє телеграм-канал «Так люблю той Львів».

Фото: t.me/Lv1256

Це панно внесено до особливо цінних історичних мозаїчних творів, перелік яких міська рада затвердила 2019 року.

Будівлю було збудовано у 1980-х роках як будинок побуту «Ювілейний». Фасад прикрашає мозаїчне панно «Дружба українського і російського народів» авторства львівського монументаліста Євгена Безніска.

Фото: Суспільне

Раніше з мозаїки демонтували фрагмент із зображенням серпа і молота. Попри це Інститут національної пам’яті у 2020 році запропонували прибрати твір із публічного простору. На це у міськраді відповіли, що панно вже «декомунізоване».

Візуалізація реконструкції будівлі

Саму будівлю планують реконструювати — фірма «Вест-грант» отримала містобудівні умови у 2021 році. Збираться додати офісні поверхи, оновити фасад і при цьому зберегти панно. Мозаїку видно на опублікованих раніше ескізах проєкту.

Торік у Львові знищили мозаїку авторства Богдана Сойки у приміщенні будівлі «Торгпреса». Власник погодився відновити її власним коштом. Згодом у Львові для посилення захисту мозаїк почали позначати їх пам’яткоохоронним знаком «Блакитний щит».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button