У Львові закрили банером мозаїку, яку Інститут нацпам’яті пропонував демонтувати
Саму будівлю планують реконструювати і при цьому зберегти панно.
Саму будівлю планують реконструювати і при цьому зберегти панно.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На львівському будинку, що на проспекті Чорновола 59, закрили банером мозаїку радянського періоду, повідомляє телеграм-канал «Так люблю той Львів».
Це панно внесено до особливо цінних історичних мозаїчних творів, перелік яких міська рада затвердила 2019 року.
Будівлю було збудовано у 1980-х роках як будинок побуту «Ювілейний». Фасад прикрашає мозаїчне панно «Дружба українського і російського народів» авторства львівського монументаліста Євгена Безніска.
Раніше з мозаїки демонтували фрагмент із зображенням серпа і молота. Попри це Інститут національної пам’яті у 2020 році запропонували прибрати твір із публічного простору. На це у міськраді відповіли, що панно вже «декомунізоване».
Саму будівлю планують реконструювати — фірма «Вест-грант» отримала містобудівні умови у 2021 році. Збираться додати офісні поверхи, оновити фасад і при цьому зберегти панно. Мозаїку видно на опублікованих раніше ескізах проєкту.
Торік у Львові знищили мозаїку авторства Богдана Сойки у приміщенні будівлі «Торгпреса». Власник погодився відновити її власним коштом. Згодом у Львові для посилення захисту мозаїк почали позначати їх пам’яткоохоронним знаком «Блакитний щит».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті