Першу чергу Національного військового кладовища на Київщині збудують за майже два мільярди гривень
Місцеві жителі виступали проти будівництва через вирубку лісу, забруднення ґрунтових вод і непридатність території для кладовища.
Місцеві жителі виступали проти будівництва через вирубку лісу, забруднення ґрунтових вод і непридатність території для кладовища.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Перша черга будівництва Національного військового меморіального кладовища на Київщині обійдеться у понад 1 млрд 801 млн гривень, як стало відомо з тендера у системі Prozorro. Роботи мають завершитися до кінця 2025 року.
Раніше «Хмарочос» розповідав який вигляд матиме Національне військове кладовище під Києвом. Меморіальний комплекс створять в межах Гатненської громади у Київській області. На земельній ділянці площею 260 гектарів облаштують військове кладовище, церемоніальну площу, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс тощо.
Підготовчі роботи для будівництва першої черги меморіального комплексу розпочалися навесні. Будівництво відбуватиметься у два етапи. Частину комплексу збираються ввести в експлуатацію вже до кінця серпня або на початку вересня. Тоді ж планують здійснити перші поховання.
Перший етап робіт передбачає будівництво заїзду до меморіального комплексу, площі перед входом, частини сектору для поховань та площі для проведення церемоніалу. Повністю завершити зведення Національного кладовища планують до 2027 року.
Однак уже декілька разів місцеві жителі виходили на протест через будівництво. Мешканці навколишніх сіл виступають проти спорудження комплексу через вирубку лісу та стверджують про ризик забруднення ґрунтових вод. Зокрема, на початку липня мітинг проти будівництва військового кладовища відбувся у Київ.
Протестувальники заявляли, що на території майбутнього комплексу насправді знищили більше 10% дерев, хоча лише така кількість передбачена проєктом А на вирубаних ділянках після дощу збирається вода. Місцеві жителі стверджували, що замовляли геологічне дослідження, яке виявило воду понад два метри у восьми з десяти свердловин.
Мітингувальники пояснювали, що прагнуть довести непридатність території для зведення кладовища. Однак, якщо меморіал усе ж побудують, місцеві жителі не збираються перекривати похоронні процесії. Водночас заступник міністра у справах ветеранів зазначав, що поховання заплановано не на всіх ділянках, а лише на визначених за допомогою державної експертизи.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті