У Мінкульті назвали вартість реставрації Костелу Святого Миколая
Останні три роки, після того, як у костелі на Великій Васильківській сталася пожежа, бюджетні кошти не виділялися.
Останні три роки, після того, як у костелі на Великій Васильківській сталася пожежа, бюджетні кошти не виділялися.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Загальна вартість реставрації фасадів Костелу Святого Миколая в Києві становить 148 мільйонів гривень, йдеться у відповіді Міністерства культури на запит Телеграфа.
Це оцінка, зроблена інститутом «УкрНДІпроектреставрація» з урахуванням цін 2019 року — тобто зараз кошторис вийде більшим.
Останні три роки, після того, як у костелі на Великій Васильківській сталася пожежа, бюджетні кошти не виділялися, за виключенням 1,4 мільйона гривень, які надали цьогоріч на невідкладну консервацію. Під час війни такі видатки вважаються непріоритетними.
Наразі будівлею спільно користуються Римо-католицька церква та Національний будинок органної музики, що робить реставрацію проблематичною. Цьогоріч українці підписали петицію за передачу будівлі католицькій громаді.
У Мінкульті пояснюють, що швидко передати неоготичний костел церкві не вийде, бо законодавство забороняє виселяти заклади культури без надання інших приміщень. Місце, де можна облаштувати чи збудувати нову концертну залу для Будинку органної музики, шукають вже понад десять років.
Водночас від 2022 року католицька громада вважається єдиним користувачем будівлі, а Будинок органної музики змушений проводити свою концертну діяльність на інших орендованих майданчиках, зауважують у міністерстві.
Костел у неоготичному стилі було зведено за проєктом архітектора Городецького у 1899-1909 роках.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті