Компанія Inzhur показує оновлений архітектурний проєкт Житнього ринку. Що змінили?
Із попереднього проєкту прибрали ліфт і паркінг під вуличним фермерским ринком.
Із попереднього проєкту прибрали ліфт і паркінг під вуличним фермерским ринком.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 273 днів. За цей час ми опублікували 26138 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Компанія Inzhur, яка претендує на приватизацію Житнього ринку, заявляє, що скорегувала проєкт відновлення. «Після першого публічного обговорення ми отримали сотні коментарів і зауважень до концепції», — зазначає засновник і CEO Андрій Журжій.
Новий архітектурний проєкт, а також проєкт майбутнього юридичного договору між містом і власником презентували 23 квітня на відкритій події.
Із попереднього проєкту прибрали ліфт і паркінг під вуличним фермерским ринком. Таким чином ландшафт навколо лишається без змін.
До візуалізацій додали такі деталі, як панно на фасаді, пелюстки та стелу. Запевняють, що вони будуть обов’язково збережені.
В оновленому проєкті показано, як виглядатимуть зона з відкритими прилавками на першому поверсі та криті лавки для постійних продавців по периметру другого поверху.
Журжій зазначає, що у міста зараз немає чітких тендерних вимог ні до можливого орендаря ринку, ні до власника, тому Inzhur самостійно розробила перелік таких вимог.
Проєкт юридичного договору розробили спільно з юридичною компанією Arzinger. Він доступний за посиланням. Договір зобов’язує нового власника:
Якщо інвестор порушить свої зобов’язання, наприклад, змінить функціональне призначення ринку, він повинен буде заплатити штраф у розмірі 10% від вартості ринку і повернути все у попередній стан. Інакше місто зможе розірвати договір в односторонньому порядку і змусити відшкодувати збитки.
Також, згідно з проєктом договору, Житній може бути повернуто в комунальну власність.
Inzhur також заявив, що подає в КМДА офіційну заяву про включення будівлі Житнього ринку до переліку обʼєктів приватизації.
Дев’ятого квітня на сайті КМДА опублікували петицію проти приватизації Житнього ринку. Inzhur, своєю чергою, запустив петицію за приватизацію.
Нагадаємо, ще у 2017 році відбулись спроби провести капітальний ремонт ринку. У 2022 році у Житнього ринку з’явився новий орендар — Флоріан Болен. Згодом Київ розірвав із ним договір, бо той не платив оренду, вже не кажучи про капремонт.
Весною 2024 року Житній ринок виставили на аукціон, — аби здати в оренду на 15 років. Та аукціон так і не провели: громаді здалося, що торги збирались організувати для конкретного переможця (про це в матеріалі «Хмарочоса»).
Проти приватизації Житнього ринку виступає Євген Клопотенко.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті