Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Альберт Камалієв

24 травня ГО «Справжній Київ» презентувала відновлені двері старої садиби на Лук’янівці.

Садиба на Нагірній, 2 постраждала від вибухової хвилі навесні 2024 року. Протягом року волонтери, погодивши з власниками, підтримували садибу і перетворювали її на мистецький простір.

Вони виконали поточний ремонт даху та відновили вхідні двері, що збереглися з 1909 року.

Двері, хоча й зазнали руйнувань через погодні умови, були повністю відновлені до автентичного вигляду за допомогою фахівців. Частину робіт активісти проводили самостійно, а найскладніші деталі, зокрема копії втраченого декору, виготовила компанія «Бережа» на благодійних засадах.

Презентація відбулася за участі істориків, колекціонерів та митців і стала яскравим початком виставкового сезону 2025 року в старій садибі.

Активісти зазначають, що садибу на Нагірній, 2 збудували в 1909-1910 роках для капітана Євгенія Черняєва за проєктом техніка Аркадія Савченка.

Черняєви жили тут до 1917-22 років, після чого дім перейшов до лікаря Іоїля Завістовського.

У 1970-80 роках садиба належала Миколі Тумаркіну, конструктору космічних магнітофонів. Після його смерті у 2021 році, будинок став власністю його нащадків.

У 2002 році будинок зазнав значних пошкоджень від пожежі. В 2024 році, після вибуху російської ракети, було пошкоджено вікна та двері.

З квітня 2024 року тут діє культурний простір ГО «Справжній Київ», де тривають реставраційні роботи та проводяться культурно-освітні заходи, такі як лекції та виставки.

Зазначимо, що про історію ГО «Справжній Київ» та про те, як вони відновлюють Київ ми писали у даному матеріалі.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button