Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 335 днів. За цей час ми опублікували 29130 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Sofiia Kyrleiza / Unsplash

Вранці на лівому березі Києва запроваджували екстрені відключення. Укренерго повідомляє, що це сталося внаслідок технологічного порушення на одному з енергооб’єктів. Зараз ситуацію усунули.

Укренерго попереджає, що у липні та серпні відключення світла можуть сягати п’яти годин, якщо тривала спека збігатиметься з обстрілами. Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив голова правління Віталій Зайченко.

Спека та масове використання кондиціонерів підвищують споживання на 25%, зауважує він. Мінімум виробництва енергії на АЕС очікується у другій половині липня та на початку серпня через планові ремонти.

Водночас енергосистема зараз захищеніша, ніж торік, завдяки посиленню підстанцій та новій розподіленій генерації. Щомісяця вводиться нова газова генерація, яка допомагає балансувати систему в пікові години. Промислові батареї розвиваються, проте поки не можуть перенести всю надлишкову сонячну генерацію у вечірні години, наголошує Зайченко.

Читайте також: Голова Укренерго: з акумуляторами ми б уже стали найзеленішою країною Європи

Укренерго радить перенести активне енергоспоживання на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00. У вечірні години з 18:00 до 22:00 просять заощаджувати енергію.

Сергій Коваленко, генеральний директор Yasno, у колонці на ЕП звертає увагу, що завдяки культурі керованого споживання, що вже сформувалася в Україні, тривалих відкючень легше уникнути:

До великої війни електроенергія для більшості споживачів була фоновою послугою. Людина вмикає світло, заряджає телефон, користується технікою, отримує рахунок і сплачує його.

Після перших масштабних атак на енергосистему все змінилося. Електроенергія перестала бути невидимою інфраструктурою. Вона почала визначати ритм дня, графік роботи, виробничі процеси, логістику, навчання, побут і сервіс. Люди почали думати про те, коли зарядити телефон, павербанк або зарядну станцію. Коли вмикати бойлер, пральну машину чи посудомийку. Як мати інтернет без світла. Як працює ліфт. Скільки годин тримає батарея. Які прилади справді потрібні, а які можна не вмикати в пікові години.

Це велика зміна. Українці почали планувати використання електроенергії. У мирних країнах таку поведінку називають demand response — коли споживач реагує на стан енергосистеми і змінює споживання. Зазвичай для цього потрібні роки: стимули, тарифи, цифрові сервіси, роз’яснення, технології.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Donate button
Podcast button
Send article button
Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найпопулярнішими статтями.