Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 336 днів. За цей час ми опублікували 29135 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
джерело: planetofhotels.com

Громадська організація «Спадщина» запустила петицію, у якій вимагає від Київради відмовитися від ідеї паркінгу на схилах Старокиївської гори поруч із Пейзажною алеєю.

Нагадуємо, що Київрада проголосувала за паркінг під Пейзажною алеєю. Це прямо суперечить природоохоронним та пам’яткоохоронним нормам, адже це місце є пам’яткою археології «Старокиївська гора» і частково входить до буферної зони ЮНЕСКО, а також є частиною зеленої зони «Пейзажна алея», площу якої заборонено зменшувати.

Міська влада планує облаштувати там нову зону відпочинку з дитячими та спортивними майданчиками, ліфтом та мостом, що стануть частиною туристичного маршруту від Пейзажної алеї. Проте там планується підземний паркінг на 320 авто, який нібито зумовлений потребою в укриття у районі. Активісти наголошують, що місто має можливість, щоб вирішити проблеми з паркуванням в інший спосіб.

Наприклад, забудовники можуть розмістити паркінг замість недобудованого корпусу університету імені Карпенка-Карого або реконструювати Львівську площу.

Нагадаємо, що мова йде про великий довгобуд на Львівській площі. Корпус театрального інституту імені Карпенка-Карого мав стати ключовою частиною оновленої площі ще в 70-х роках. Архітектори Янош Віг та Анатолій Добровольський проєктували його як частину великого комплексу разом із Будинком художника та майбутньою станцією метро «Львівська брама». Вони планували навіть з’єднати всі ці будівлі зручними пішохідними естакадами на рівні другого поверху.

Будівництво розпочали у 1986 році, проте вже за кілька років проєкт «заморозили» через брак грошей. На початку 2000-х Міністерство культури намагалося знайти інвестора, щоб нарешті добудувати корпус. Але так нічого і не вийшло.

Замість масштабної забудови активісти пропонують зберегти Пейзажну алею як цілісну зелену зону, висадити там нові дерева та встановити сучасні мистецькі об’єкти.

Також автори петиції закликають взагалі відмовитися від нових паркомісць у центрі, оскільки це лише підштовхує людей частіше користуватися авто і створює додаткові затори.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Donate button
Podcast button
Send article button
Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найпопулярнішими статтями.