Цього четверга в Києві прочитають лекцію про “Атомогради України”

Дата публікації: 17.12.2014 Розділ: Новини

Цього четверга у Києві Євгенія Губкіна прочитає лекцію на тему “Атомогради України”. Захід організовує фестиваль СANactions.

10540541_793402840725279_2281639663252393198_n

Євгенія Губкіна – дослідниця, куратор архітектурних і мистецьких проектів, просвітницьких акцій та заходів. Закінчила Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова за спеціальністю “Містобудування”, а потім аспірантуру. Магістерська та кандидатська наукові праці стосувалися реабілітації та розвитку соцміста Харківського тракторного заводу, а також робочих селищ сходу і півдня України. Є розробником та екскурсоводом маршруту “Лінійне місто” конференцій міжнародної організації з документування й охорони спадщини архітектури Сучасного руху DOCOMOMO. У 2013 році створила авангардний жіночий рух “Модерністки”. 3 2012 року є консультантом “Українських тижнів конструктивізму”. У 2013 році була співавтором проекту галереї сучасного мистецтва Lenin “Україна-Німеччина. 1920-1930. Спільне”, в Запоріжжі та організатором виставки у Харкові (Nürnberger House). Організувала урбаністичний колоквіум “Атомогради: планові міста у сучасному суспільстві”, який відбувся за підтримки Swedish Institute 19-21 вересня у Запоріжжі. Мешкає та працює у Харкові

В Україні збудовано шість атомоградів: Енергодар, Кузнецовськ, Нетішин, Южноукраїнськ, Славутич, а також сумнозвісна Прип’ять. Катастрофа на Чорнобильській атомній станції розділила життя атомоградів на до і після, докорінно змінивши суспільну думку щодо питань атомної енергетики.

Атомогради – унікальний феномен в історії радянського містобудування, що не має аналогів у світовій практиці. Це міста-супутники атомних електростанцій з населенням 25-50 тисяч осіб, серед яких велика кількість висококваліфікованих спеціалістів. Разом з тим, атомогради представляють собою загальновживану у радянські часи мікрорайонну структуру з розгорнутим культурно-побутовим забезпеченням й забудовою типовими серіями крупнопанельних житлових будинків.

Час: 18 грудня 2014

         18.30

Місце: вул. Б. Грінченка, 7

Будинок Архітектора (приміщення Архітектурного клубу)

Вхід вільний

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!