Заради пішохідного мосту над Володимирським узвозом забрали гроші з реконструкції зоопарку
Мер Віталій Кличко розповів, які роботи скільки коштували.
Мер Віталій Кличко розповів, які роботи скільки коштували.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Оскільки кошторисна вартість велопішохідного мосту між Володимирською гіркою та парком «Хрещатий» зросла до 420 мільйонів гривень, кошти на його будівництво – 132 мільйони – переспрямували з бюджету на реконструкцію Київського зоопарку. Про це йдеться у розпорядженні КМДА.
Загалом фінансування реконструкції зоопарку зменшили на 232 мільйонів гривень. 100 мільйонів із цієї суми передали для реконструкції клінічної лікарні №6.
Раніше заступник голови КМДА Олександр Спасибко повідомляв, що міст обійдеться дорожче, тому що в заявлену раніше суму було закладено виключно будівельно-монтажні роботи, а кошти на укріплення схилу додадуть окремо.
Тим часом мер Києва Віталій Кличко уточнив пункти витрат на будівництво. За його словами, у 275 млн грн обійшлося зведення самого мосту, укріплення схилів коштувало майже 55 млн грн. Інші великі роботи навколо моста – будівництво фонтану, освітлення території, благоустрій, прокладення інженерних мереж тощо – попередньо, коштуватимуть близько 90 млн грн. Точні цифри, за словами мера, буде відомо після виконання всіх робіт, а поки вартість усіх об’єктів складає близько 400 мільйонів.
Кличко також заявив, що всі витрати на зведення мосту будуть перевірені.
«Я вже доручив спрямувати акти до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, щоб перевірили обсяг робіт та розцінки на них. Після цього ми звернемося до Контрольно-ревізійного управління, аби там теж перевірили вартість виконаних на об’єктах робіт. Результати перевірок буде оприлюднено», – заявив він.
Велопішохідний міст, який сполучатиме Володимирську гірку з Хрещатим парком, планують відкрити до Дня Києва наприкінці травня.
З ним було пов’язано кілька скандалів. Міністерство культури надіслало до КМДА лист, у якому разом з комітетом ЮНЕСКО порекомендувало зупинити будівництво мосту. У КМДА запевнили, що ЮНЕСКО помиляється.
Нещодавно швейцарське архітектурне бюро заявило, що компанія «Проектні системи Лтд» взяла концепцію проекту мосту в них, не заплативши. В КМДА це заперечують.
Вчора, 22 травня, голова компанії Андрій Миргородський заявив, що це швейцарські архітектори насправді вкрали його концепції.
«Мій проект посту було зроблено у 2011 році, а в 2012 оприлюднено в інтернеті, газеті “Факти”, “Вечірній Київ” та інших виданнях. Швейцарці замовили свій проект у 2013 році, попередньо вивчивши мій у пресі. Фактично вкравши мої ідеї з ламаним мостом і склом», – написав він.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті