Вчені виявили, що кондиціонери в офісах дискримінують жінок
Молоді жінки найкомфортніше почувалися за температури 24,5 градусів, у той час як чоловіки – за 22 градусів.
Молоді жінки найкомфортніше почувалися за температури 24,5 градусів, у той час як чоловіки – за 22 градусів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Більшість систем клімат-контролю не розраховані на жінок, а тому є дискримінаційними. Про це свідчить дослідження нідерландських учених, опубліковане у журналі Nature.
Вчені наголошують, що температурні норми в офісних приміщеннях розроблялися переважно у 1960-х роках. Саме тому кондиціонери розраховані на середні значення обміну речовин 40-річного чоловіка, що є на 30% швидшим за жіночий.
Тож за однієї температури чоловіки, радше за все, почуватимуться добре, а жінки мерзнутимуть.
Під час лабораторного дослідження вчені виявили, що молоді жінки, вдягнені у футболки та спортивні штані, найкомфортніше почувалися за температури 24,5 градусів Цельсія, у той час як для чоловіків оптимальною температурою виявилися 22 градуси.
Обмін речовин уповільнюється з віком, тож літні люди, радше за все, потребуватимуть теплішого приміщення під час роботи. Комфортна температура також залежить від багатьох інших тілесних особливостей, наприклад, зайвої або недостатньої ваги.
«Ми не можемо рекомендувати конкретну температуру в кімнаті, проте хочемо звернути увагу на різницю в метаболізмі жінок і чоловіків. Це важливо враховувати під час визначення норми клімат-контролю у приміщеннях», – зазначив керівник дослідження, доктор Боріс Кінгма з медичного центру Маастрихтського університету.
На його думку, врахування цього параметру є також важливим для боротьби з кліматичною кризою, адже потужне кондиціювання приміщень є значним чинником викидів вуглецю.
Нагадаємо, ЮНЕСКО дійшла висновку, що цифрові помічники Siri й Alexa також є сексистськими.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті