«Чесно»: новий Генплан Києва передбачає забудову екопарку «Осокорки»
Проєктувальники лишили зелені зони у вигляді двох ландшафтних заказників «Озеро Тягле» та «Осокорківські луки».
Проєктувальники лишили зелені зони у вигляді двох ландшафтних заказників «Озеро Тягле» та «Осокорківські луки».
У проєкті нового Генплану Києва території біля озер Небреж і Тягле, що їх активісти вимагають перетворити на екопарк «Осокорки», позначені як багатоповерхова забудова, повідомляє Чесно.
Жовтою лінією обведено забудову на наступні 20 років, бірюзовою – на перспективу
При цьому проєктувальники лишають зелені зони у вигляді двох ландшафтних заказників місцевого значення «Озеро Тягле» (42) та «Осокорківські луки» (40). На сторінці Генплану у Facebook повідомляється, що ці об’єкти враховано за рішеннями Київради 2019 року.
Захисник екопарку «Осокорки» Максим Стравінський прокоментував, що у проєкті нового Генплану – компромісний варіант.
«Проголосовані Київрадою об’єкти заповідного фонду, які передано на баланс комунальних підприємств “Плесо” та “Київзеленбуд”, внесено як зелені зони. А спірні території, котрі в оренді в Непопа й банку “Аркада”, позначено знову як забудову. Але це не змінює нашої позиції. Бо у нас чітко прописано не тільки створення екопарку “Осокорки” на певних територіях, а й внесення змін до існуючого або майбутнього Генплану з відображенням тієї ініціативи щодо зміни цільового призначення землі… Зауваження передано до Інституту Генплану», – каже Стравінський.
Ландшафтний архітектор, засновник архітектурної студії Zemlia Семен Поломаний зробив анімацію динаміки змін ландшафту Осокорків з 1968-го року.
На першому знімку (1968 рік) – майже незаймана природа. На північ від ділянки ще немає житлового масиву Позняки.
На другому знімку (2005 рік) – наступ міста з півночі очевидний. З’явилися канали та рукотворні озера – колишні кар’єри – Небреж, Тягле. Значно розширене і змінене озеро Мартишів, порушена природна структура ландшафту.
На третьому знімку (2020 рік) – піщані насипи між Небрежом і Тяглим для забудови. Багато піщаних насипів в інших місцях. Озеро Тягле виглядає значно більш забрудненим, ніж Небреж.
Нагадаємо, на місці зеленої зони на Осокорках, поряд з озерами Небреж і Тягле, планують збудувати комплекс «Патріотика на озерах» – 43 багатоповерхівки. Місцеві мешканці виступають проти забудови, оскільки вважають, що на цій території має бути екопарк.
Торік Київрада розірвала договір оренди з забудовником та ухвалила проєкт рішення про створенння ландшафтного заказника «Осокорківські луки».
26 лютого 2020 року Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу компанії-забудовника про відновлення дозволу на будівництво ЖК «Патріотика на озерах» та повернув справу на розгляд суду першої інстанції.
Зазначимо також, що Українська Природоохоронна Група заявила, що у схемах нового Генплану не вистачає 9000 гектарів вже наявних заповідних територій. Інститут Генплану назвав цю заяву «відвертим наклепом».
На обкладинці: птах ремез (Remiz pendulinus), який живе на Осокорках. Фото: Александр Лазаренко
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті