«Чесно»: новий Генплан Києва передбачає забудову екопарку «Осокорки»
Проєктувальники лишили зелені зони у вигляді двох ландшафтних заказників «Озеро Тягле» та «Осокорківські луки».
Проєктувальники лишили зелені зони у вигляді двох ландшафтних заказників «Озеро Тягле» та «Осокорківські луки».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У проєкті нового Генплану Києва території біля озер Небреж і Тягле, що їх активісти вимагають перетворити на екопарк «Осокорки», позначені як багатоповерхова забудова, повідомляє Чесно.
При цьому проєктувальники лишають зелені зони у вигляді двох ландшафтних заказників місцевого значення «Озеро Тягле» (42) та «Осокорківські луки» (40). На сторінці Генплану у Facebook повідомляється, що ці об’єкти враховано за рішеннями Київради 2019 року.
Захисник екопарку «Осокорки» Максим Стравінський прокоментував, що у проєкті нового Генплану – компромісний варіант.
«Проголосовані Київрадою об’єкти заповідного фонду, які передано на баланс комунальних підприємств “Плесо” та “Київзеленбуд”, внесено як зелені зони. А спірні території, котрі в оренді в Непопа й банку “Аркада”, позначено знову як забудову. Але це не змінює нашої позиції. Бо у нас чітко прописано не тільки створення екопарку “Осокорки” на певних територіях, а й внесення змін до існуючого або майбутнього Генплану з відображенням тієї ініціативи щодо зміни цільового призначення землі… Зауваження передано до Інституту Генплану», – каже Стравінський.
Ландшафтний архітектор, засновник архітектурної студії Zemlia Семен Поломаний зробив анімацію динаміки змін ландшафту Осокорків з 1968-го року.
На першому знімку (1968 рік) – майже незаймана природа. На північ від ділянки ще немає житлового масиву Позняки.
На другому знімку (2005 рік) – наступ міста з півночі очевидний. З’явилися канали та рукотворні озера – колишні кар’єри – Небреж, Тягле. Значно розширене і змінене озеро Мартишів, порушена природна структура ландшафту.
На третьому знімку (2020 рік) – піщані насипи між Небрежом і Тяглим для забудови. Багато піщаних насипів в інших місцях. Озеро Тягле виглядає значно більш забрудненим, ніж Небреж.
Нагадаємо, на місці зеленої зони на Осокорках, поряд з озерами Небреж і Тягле, планують збудувати комплекс «Патріотика на озерах» – 43 багатоповерхівки. Місцеві мешканці виступають проти забудови, оскільки вважають, що на цій території має бути екопарк.
Торік Київрада розірвала договір оренди з забудовником та ухвалила проєкт рішення про створенння ландшафтного заказника «Осокорківські луки».
26 лютого 2020 року Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу компанії-забудовника про відновлення дозволу на будівництво ЖК «Патріотика на озерах» та повернув справу на розгляд суду першої інстанції.
Зазначимо також, що Українська Природоохоронна Група заявила, що у схемах нового Генплану не вистачає 9000 гектарів вже наявних заповідних територій. Інститут Генплану назвав цю заяву «відвертим наклепом».
На обкладинці: птах ремез (Remiz pendulinus), який живе на Осокорках. Фото: Александр Лазаренко
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті