Ванни й діжки з-під нафти замість люстр: інтер’єр бару від Sergey Makhno Architects (фото)
Дизайнери студії Сергія Махна використали бюджетні матеріали з радянського минулого як данину історії району.
Дизайнери студії Сергія Махна використали бюджетні матеріали з радянського минулого як данину історії району.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Кременчуці Полтавської області торік відкрили бар Kofan, інтер’єр якого спроєктували Sergey Makhno Architects. Автори Сергій Махно та Олександр Ковпак розповіли про нетипові рішення, які втілили у цьому проєкті.
Архітектори заглибились в історію Кременчука та, власне району, де розташовано заклад. Під час Другої світової війни місто зазнало значної руйнації та відновлювалося з нуля. Для цього у радянські часи використовували бюджетні, але надійні матеріали – арматура, склоблоки, просічно-витяжна сітка.
Під час роботи над Kofan Bar вирішили так само використати сітку «з радянського минулого». Її вартість – приблизно 140 гривень за лист розміром 500х1500 мм. Її протягнули стелею периметром всієї зали. Підсвітка додає їй металевого сяйва.
Також в інтер’єрі використали склоблоки. До них підібрали правильне освітлення та поєднали з темними стінами й меблями. Дизайнери вважають, що це додає простору прозорості та повітря.
Над барною стійкою повісили ванни, які перетворили на лампи.
«Рішення для освітлення не потребувало замовлення екстравагантних італійських високовартісних люстр з останньої колекції. Прості акрилові ванни, які замовили на українському маркетплейсі. За 3 000 гривен за штуку отримуєш унікальний предмет інтер’єру + функціонал + збереження бюджету + фішку закладу», – розповідають автори проєкту.
Ще одна данина минулому – люстри та кашпо для рослин, зроблені з бочок з-під нафти. Адже квартал, в якому розташовано бар Kofan, будували за часів СРСР для працівників нафтовидобувної промисловості.
Це також і бюджетне рішення: одна бочка коштує не більш як 250 гривень за штуку. Їх пофарбували в білий колір та зберегли елементи іржі.
Стандартні столи на дві персони помістили на рейки, аби мати можливість легко їх зсувати разом та утворювати великий комунальний стіл на компанію.
Рейки також розказують історію місцевого гірничо-збагачувального комбінату, де на схожих їздять візки з вугіллям.
Раніше ми писали про інтер’єр заміського будинку, який Сергій Махно реконструював для своєї родини, надихаючись українською та японською культурами, а також про підземний будинок Plan B.
Читайте також: Український примітивізм потрапив у цьогорічний топ-7 трендів дизайну інтер’єрів
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті