Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/kievavtodor

Кабінет Міністрів зобов’язав пішоходів використовувати світловідбивні елементи на проїжджій частині. Раніше ця норма мала рекомендаційний характер, повідомляє LB.ua.

Так, у темний час доби або в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, мають використовувати світлоповертальні елементи – такі як стрічки, наклейки, жилети – або бути в одязі, який має такі елементи.

Автори ініціативи підрахували, що світловідбивні елементи на одязі пішоходів зменшать смертність на дорогах у шість-вісім разів.

Олег Шмід, директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» вважає цю ініціативу «витонченим способом перекласти відповідальність за вбивства на дорогах з водіїв на їхніх жертв».

Він нагадує, що саме перевищення швидкості є одним із ключових чинників смертності на дорогах. У європейських містах безпеку руху підвищують за допомогою впровадження програм Vision Zero. Наприклад, у Варшаві кількість аварій із жертвами за 2019 рік знизилася на 20% завдяки облаштуванню безпечних пішохідних переходів, зокрема, кращому їх освітленню.

За законопроєкт про світлоповертальні елементи Верховна Рада проголосувала у червні. Документ прийняли у першому читанні. Тоді ж депутати прийняли й інший законопроєкт, який посилює відповідальність пішоходів за порушення правил дорожнього руху.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button