Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 305 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/kievavtodor

Кабінет Міністрів зобов’язав пішоходів використовувати світловідбивні елементи на проїжджій частині. Раніше ця норма мала рекомендаційний характер, повідомляє LB.ua.

Так, у темний час доби або в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, мають використовувати світлоповертальні елементи – такі як стрічки, наклейки, жилети – або бути в одязі, який має такі елементи.

Автори ініціативи підрахували, що світловідбивні елементи на одязі пішоходів зменшать смертність на дорогах у шість-вісім разів.

Олег Шмід, директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» вважає цю ініціативу «витонченим способом перекласти відповідальність за вбивства на дорогах з водіїв на їхніх жертв».

Він нагадує, що саме перевищення швидкості є одним із ключових чинників смертності на дорогах. У європейських містах безпеку руху підвищують за допомогою впровадження програм Vision Zero. Наприклад, у Варшаві кількість аварій із жертвами за 2019 рік знизилася на 20% завдяки облаштуванню безпечних пішохідних переходів, зокрема, кращому їх освітленню.

За законопроєкт про світлоповертальні елементи Верховна Рада проголосувала у червні. Документ прийняли у першому читанні. Тоді ж депутати прийняли й інший законопроєкт, який посилює відповідальність пішоходів за порушення правил дорожнього руху.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button