На вокзалі закрили пункт обігріву для бездомних. Синоптики обіцяють «тиждень лютих морозів»
Відтак волонтери, які допомагають безпритульним людям, почали самі шукати для них приміщення.
Відтак волонтери, які допомагають безпритульним людям, почали самі шукати для них приміщення.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 253 днів. За цей час ми опублікували 25993 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: bucpress.eu
На київському вокзалі закрили цілодобовий муніципальний пункт обігріву. Його облаштували кілька тижнів тому, коли стало відомо, що безпритульних людей проганяють вночі з вокзалу на мороз, а пункти обігріву від КМДА майже не працюють.
Втім, як повідомляє волонтер руху «Молодь за мир» Євген Савватєєв, це приміщення вже зачинене щонайменше кілька днів — попри те, що морози у місті не спадають.
— У неділю ввечері, після традиційної роздачі їжі, ми вирушили туди (до пункту обігріву — ред.), — розповідає він «Хмарочосу». — Але охоронець паркінгу сказав, що пункт не працює ще з суботи. Після цього він комусь зателефонував і уточнив: начебто тоді у приміщенні вимкнули опалення.
Слід відзначити, що чутки про швидке закриття цього пункту почали ходити вже невдовзі після того, як він розпочав роботу. Тоді у КМДА наголошували, що його відкрито лише «на час сильних морозів за окремою домовленістю з керівництвом залізничного вокзалу» — і продовжували запрошувати «всіх охочих» до Будинку соціального піклування на Суздальській (добиратися туди доволі складно і там є лише 150 ліжкомісць, які не всі бездомні можуть оплачувати).
Крім того, волонтери майже одразу почали нарікати на те, що пункт відкрили скоріше «для галочки»: про бодай якісь комфортні умови перебування в ньому ніхто не подбав.
Савватєєв каже, що мерія закликала ночувати тут і волонтерів, оскільки не знайшла для цього соцробітників. Але й місць, щоб прилягти, передбачено не було. Фото: BEZ ДОМА
— Скажемо відверто, стан (пункту обігріву — ред.) кепський, — повідомляла тоді благодійна організація BEZ ДОМА. — Єдиний, безумовно, найголовніший плюс — там тепло. У всьому іншому — повний хаос та антисанітарія.
«Людей багато, вони всюди, на стільцях, у кімнатах, на підлозі, навіть в туалеті. Відсутнє все — їжа, одяг, медична допомога».
«Там такі умови, що я вирішив краще заночувати у переході, навіть за мінусової температури», — розповідав волонтерам на камеру бездомний Ігор.
Закриття точки обігріву вже прокоментував директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий, який раніше закликав «не розбещувати» бездомних, щоб ті «відчували нужду». Він пояснив, що пункт зачинено через «спалах коронавірусу» і запевнив, що натомість біля вокзалу «для всіх бажаючих» буде встановлено намет — щоправда, силами волонтерів, а не міста.
Волонтери кажуть, що спалах коронавірусу в тісному приміщенні був цілком імовірним, особливо враховуючи те, що для гостей там не передбачалося жодного медогляду, не кажучи вже про можливу госпіталізацію.
Зараз вони самостійно шукають приміщення у Києві на два тижні, де можна було б прийняти на ніч людей з вулиці — і наголошують, що готові «платити за нього ринкову ціну».
«Будь-яке велике приміщення з санвузлом і опаленням. З 19 до 7-8 ранку… Гарантуємо повний порядок, збереження всіх речей, дотримання карантинних норм (відстань між ліжками, невелика кількість людей). Гості ніколи не залишатимуться самі, завжди буде черговий», — пише журналістка і волонтерка Ольга Макар.
Пункт обігріву та нічліг для бездомних, облаштований волонтерами у римському палаці XIX століття. Фото: Ольга Макар
Додамо, що цього тижня метеорологи прогнозують серйозне похолодання, яке протримається до 20-21 лютого. Впродовж тижня денна температура практично не підніматиметься вище мінус 10 градусів, а ночами може бути мінус 20 і навіть більше.
Читайте також: Як Київ має вирішувати проблеми бездомних та до чого тут архітектура?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті