У Києві на вихідних відбудеться акція на захист Гостиного двору
Кияни вимагатимуть проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлюваних робіт у будівлі.
Кияни вимагатимуть проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлюваних робіт у будівлі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 276 днів. За цей час ми опублікували 26153 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: Елена Гончаровская
На Контрактовій площі шостого березня о 12:00 відбудеться акція на захист Гостиного двору. Кияни вимагатимуть «прогнати рейдерів», розпочати процес відновлення будівлі, створити там громадський простір. Про це повідомив Ігор Луценко.
В анонсі до мітингу йдеться, що уряд і Фонд держмайна повинні подати на розгляд науково-проєктну документацію на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлюваних робіт.
«В самому історичному центрі з вини бездіяльного уряду – величезна руїна, пам’ятник корупції та неспроможності української держави. Кияни на сьогодні позбавлені права самостійно порятувати Гостиний від руйнування, бо уряд віддав цю будівлю рейдерам, котрі зараз її руйнують», – написав Луценко.
Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року перебував в оренді компанії «Укрреставрація». У 2011 році прем’єр-міністр Микола Азаров виключив будівлю зі списку пам’ятників архітектури, а наступного року КМДА дозволила девелоперу «реконструювати» Гостиний двір під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти виступили з акціями протесту проти перебудови й окупували внутрішній двір.
У 2014-2018 роках суди скасували дозволи на виконання будівельних робіт, було розірвано договір оренди, відновлено охоронний статус пам’ятки та повернуто будівлю державі. У 2020 році та сама «Укрреставрація» у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там «громадські та культурно-мистецькі об’єкти».
22 січня 2021 року міністр культури Олександр Ткаченко у листі до прем’єра попросив про передачу Гостиного двору в управління Міністерства культури, щоб розмістити там Музей сучасного мистецтва. За словами Ткаченка, відновлення Гостиного двору та облаштування у ньому музею буде проводитися в межах національного проєкту «Велика реставрація».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті