Понад 80% киян — проти забудови Совських ставків, озера Вирлиця та водойм на Осокорках
43% опитаних вважають, що загалом у Києві кількість зелених зон зменшилася за останні три роки.
43% опитаних вважають, що загалом у Києві кількість зелених зон зменшилася за останні три роки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24966 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Переважна більшість киян негативно ставляться до забудови київських водойм, які опинилися під загрозою, – таких як озера Вирлиця, Небреж, Качине та Совські ставки. Результати опитування презентувала 19 липня соціологічна компанія Gradus.
Так, кожен другий (51,1%) киянин чув про ризик забудови Совських ставків на правому березі. 46,6% опитаних чули про ризик забудови озера Вирлиця на Харківському масиві, 42,1% – про ризик забудови озера Небреж на Осокорках, 41% – озера Качине на Позняках.
Негативно до забудови Совських ставків ставляться 86,2% опитаних. Проти забудови озера Качиного – 83,6%, проти забудови озера Небреж – 83%, а проти забудови озера Вирлиця – 79,6%.
Також опитувані заявили, що змінять своє ставлення до депутатів і фракцій міської ради у гірший бік, якщо ті підтримують забудову Качиного (86,8%), Совських ставків (82,4%), Вирлиці (79,9%) та озера Небреж (79,6%).
Якщо ж депутат чи фракція виступають проти забудови, ставлення до них покращиться у 50-60% киян залежно від конкретної водойми.
Читайте також: Обличчя депутатів, які проголосують за забудову Осокорків, розмістять на білбордах у Києві
58,8% респондентів відповіли, що їм не вистачає парків, скверів і лісопарків у своєму районі. А 3,9% заявили, що в їхньому районі зелених зон зовсім немає. Сказали, що їм достатньо зелених зон – 34,8%.
При цьому 43% вважають, що загалом у Києві кількість зелених зон зменшилася за останні три роки. 30,3% вважають, що збільшилася, а 12,5% – що залишилася без змін.
65,4% опитаних чули про випадки знищення зелених зон з метою забудови. Не чули про такі випадки лише 14,9%.
На запитання Чи схвалюєте ви знищення зелених зон з метою забудови? негативно відповіли 93,7%. При цьому 76,5% зовсім не схвалюють, а 17,1% – скоріше не схвалюють. Схвалюють забудову на місці парків і скверів 3,8%.
92,8% киян зазначили, що відвідують зелені зони у своєму районі, а не відвідують – лише 4,9%.
На думку киян, зелені зони в місті потрібні для прогулянок з дітьми, сім’єю (82,7%), для очищення повітря (79,8%), для відпочинку і дозвілля (76,2%), для краси (65,9%) та для занять спортом (58,2%). Жоден не відповів, що зелені зони не приносять користі.
Gradus – система швидких соціологічних онлайн опитувань на базі вибірки панельного типу за допомогою мобільного додатку Gradus. Метод збору інформації: опитування, самостійне заповнення на смартфонах серед учасників онлайн-панелі Gradus.
18-22 червня в такий спосіб опитали 471 людину. Теоретична похибка вибірки становить 4,5%.
Нагадаємо, активісти провели фігурі Віталія Кличка «екскурсію» Совськими ставками, закликаючи міського голову відвідати територію особисто.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті