Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 99 днів. За цей час ми опублікували 24773 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: пресслужба КМДА

Архітектори продовжують наголошувати на непрозорості житлової ініціативи президента та пропрезидентської партії — законопроєкту 7198, вже поголосованого Верховною Радою в першому читанні. Натомість авторка проєкту, голова фракції «Слуга Народу» Олена Шуляк заявляє, що зараз головне — якнайшвидше забезпечити житлом людей, які його втратили.

Одна з головних претензій, які висуває до законопроєкту Національна спілка архітекторів — те, що власне архітектори випадають з контексту закону, тоді як забудовники стають ключовим бенефіціаром.

У відповідь на ці закиди Шуляк в інтерв’ю ZN.UA заявила, що НСАУ не презентує всю архітектурну спільноту, а лише частину архітекторів, яка «просто панічно боїться залишитися без можливості доступу до бюджетних грошей». За її словами, з владою вже співпрацює велика кількість інших проєктувальників. «Під час війни можна трохи заспокоїтися й попрацювати на країну безплатно», — додає вона.

Спілка архітекторів також стверджує, що документ дозволить виплачувати кошти безпосередньо будівельним компаніям без проєкту. Шуляк це заперечує.

«Законопроєкт не змінює жодних процедур у будівництві взагалі. Будь-який об’єкт у рамках законопроєкту пройде той самий ланцюжок, який проходить і тепер, і проходив у довоєнний час. Від збирання вихідних даних на старті будівництва (потім проєктування, експертиза, отримання дозвільної документації) і до самого будівництва», — запевняє вона.

Інтерв’ю викликало обурення в президента НСАУ Олександра Чижевского, і ZN.UA публікує його коментар.

На його думку, уряд зараз демонструє передусім закритість процесів містобудівної політики і відсутність публічного адміністрування.

Голова Спілки звертає увагу на хаос у публічній площині. Так, заступник голови ОП Кирило Тимошенко повідомляє про батальйон-волонтерів архітекторів, що вже розробляють генеральний план післявоєнної відбудови кожного регіону. Одночасно міністр інфраструктури Олександр Кубраков дає коментарі щодо початку роботи архітекторів та урбаністів, які працюватимуть над відбудовою деяких територіальних громад. Тим часом Норман Фостер вже розробляє план відновлення Харкова.

До всього цього при президенті створили Національну раду з відновлення України від наслідків війни, до якого не долучили жодного представника зі Спілки архітекторів.

«Всі ми знаємо і розуміємо, що Україну чекає велика відбудова: житло, інфраструктурні, соціальні об’єкти та комерція. І якщо правила, в тому числі закони та підзаконні акти, будуть на користь тільки девелоперів та забудовників, то в цьому випадку суспільство, не буде толерантно відноситись до «схематозних рішень» та заробітку на тих, хто втратив своє житло та житловий простір», — підсумовує Чижевский.

Читайте також: Відбудова України – шанс на справедливу житлову політику. Якою вона має бути?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button