Дефіцит солі пояснюють надмірним попитом. Чи можуть зникнути з полиць інші продукти?
В Ашані за день іноді продається запас двох-трьох тижнів.
В Ашані за день іноді продається запас двох-трьох тижнів.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Через зупинку заводу Артемсіль, одного з найбільших виробників солі в центрально-східній Європі, українці відчули дефіцит цього продукту. Однак в уряді та торговельних мережах запевняють, що це тимчасове явище, посилене надмірним попитом, повідомляє НВ.
Брак солі компенсують імпортом із Туреччини, Польщі, Угорщини. Зокрема з Румунії везуть звичайну кам’яну сіль, яка підходить для консервації. Водночас у мережі Ашан зауважують, що попит надмірний: за день іноді продається запас двох-трьох тижнів, працівники не встигають виставляти товар на полиці.
«Зараз немає жодного суб’єкта ринку, який би сказав, що не вистачає солі, аби задовольняти нормальний попит. Але коли попит в 30 разів вищий, ніж звичайний, це було б складно у будь-якому випадку», — запевняє заступник міністра економіки Тарас Качка.
Якщо Артемсіль, що опинилася поряд з лінією фронту, не зможе відновити виробництво, Україна має інші родовища солі. Качка згадує Солотвино, яке не експлуатувалося десять років, але поклади солі там достатні.
У Мінекономіки не бачать ризиків дефіциту інших товарів. На думку заступника міністра, бракуватиме херсонських помідорів і мелітопольської черешні, однак фрукти й овочі вирощуються в різних регіонах.
«Системних ризиків постачання продуктів харчування чи побутових товарів на сьогодні у нас немає», — вважає представник Мінекономіки.
Про ситуацію з овочами й цінами на них на тлі окупації південних регіонів ми писали докладніше тут.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті