Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Руїни 200-річного будинку на Ярославській, що на Подолі. Фото: Ірина Стасюк

Профільна комісія Київради не підтримала проєкт про збереження будинків старше за 100 років, повідомляє Центр розвитку міст.

Проєкт рішення «Про окремі заходи щодо збереження будівель та споруд, рік будівництва яких становить більше 100 років у Києві» передбачає запровадження додаткового механізму погодження робіт на таких об’єктах. Щоб зробити реконструцію чи будь-які інші роботи, забудовник муситиме отримати погодження Департаменту охорони культурної спадщини. За проходження проєкту відповідає депутат Дмитро Білоцерковець.

Комісія з питань збереження культурної спадщини, засідання якої відбулося 12 вересня, відправила проєкт на доопрацювання «з обіцянкою успішно завершитись наступного разу», як зазначає Центр розвитку міст.

Проєкт покликаний захистити не лише будинки зі статусом пам’яток, а й так звану фонову забудову. Такими будівлями, зокрема, були будинок Уткіна, поліцейська дільниця в Цимлянському провулку, 200-річний будинок на Ярославській, 13Б.

Після знесення будинку на Ярославській міський голова Віталій Кличко заявив про необхідність ухвалення проєкту про захист всіх будівель, які є старшими за 100 років.

У серпні Дмитро Перов, заступник голови Департаменту спадщини, зареєстрував петицію з закликом захистити історичні будівлі віком понад 100 років, виконані за індивідуальним проектом та які зберегли характерні риси епохи. Наразі вона набрала дещо менш як половину необхідних підписів, для збору голосів ще лишився місяць.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button