Португальське Порту вважає, що Airbnb може бути вигідним місту
В окремих районах Порту заборонено здавати нові приміщення в короткострокову оренду, однак місто вітає Airbnb там, де обмеження не діють.
В окремих районах Порту заборонено здавати нові приміщення в короткострокову оренду, однак місто вітає Airbnb там, де обмеження не діють.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У той час, як чимало великих міст запроваджують обмеження на Airbnb, та й самі користувачі платформи скаржаться на зміни у сервісі, португальське Порту вважає, що подобова оренда позитивно впливає на міський розвиток, повідомляє Bloomberg CityLab.
Airbnb — платформі для пошуку короткострокової оренди житла — закидають вилучення житлових площ із ринку довготривалої оренди, та зростання вартості винаймання житла для місцевих мешканців.
В окремих районах Порту також діють обмеження на коротку оренду: заборонено здавати нові приміщення, хіба у випадку, коли будинок занедбано і він стоїть пусткою. Однак в інших районах обмеження не діють, і на думку 67-річного Руя Морейри, який керує Порту із 2013 року, туризм допомагає відновлювати місто.
«Наприклад, у Кампаньї, районі, який ми збираємося відновити, короткострокова оренда має дуже цікавий вплив, тому що сприяє реконструкції. Краще здавати в коротку оренду будинок, який відремонтують, аніж мати руїну на цьому місці», — пояснює він.
Торік Португалія отримала від туризму рекордний прибуток: 25 мільярдів євро. У 2022-му дохід склав 21 мільярд. Короткострокова оренда у Порту з населенням 232 тисячі людей за рік зросла на 22%.
Морейра визнає, що окремі районі переповнені туристами та крамничками, де продають вироблені в Китаї сувеніри, що не мають нічого спільного з місцевими ремеслами.
Тож Порту намагається проводити політику територіального розсіювання — заохочувати гостей знайомитися з різними районами міста, а не лише з популярними локаціями. В цьому орієнтуються на пиріг, а не на батіг. Мета міста — сформувати аудиторію туристів, які регулярно би поверталися, а не «гастролерів», які приїздять на один день.
Окрім туристів Порту намагається приваблювати мігрантів. У місті оселяється все більше французів і американців. Вітають також молоді родини спеціалістів. За останні десять років кількість зайнятих в айті-секторі зросла вчетверо.
Водночас із приїздом цих молодих цифрових кочівників зростає й вартість житла, як і загалом у Португалії. За п’ять років вартість купівлі квартири у Порту зросла на 32%. Річ у тому, що ті ціни, які місцевим здаються зависокими, — це дешево для приїжджих спеціалістів із хорошими зарплатами.
Зараз 258-метрова квартира з двома спальнями зі свіжим ремонтом у центрі Порту коштує 480 тисяч євро. Аналогічна квартира трохи меншої площі, розташована у районі біля океану, коштує вже один мільйон.
Щоб вирішити житлову кризу, Порту не лише будує нові будинки, але й винаймає квартири у власників та перездає в оренду за доступною ціною. Зараз у програмі доступного житла бере участь приблизно 300 квартир. За словами Морейри, така форма субсидування вигідніша для міста, ніж будівництво нового житла. Також він наголошує, що це антиджентрифікаційна стратегія.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті