Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 58 днів. За цей час ми опублікували 24498 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/ivan.verbytskyi

Київські клуби К41, Closer, Keller та ГО «Спадщина Київ» разом зі «Схемою» закликають підписати петицію до президента створення парку на Юрковиці.

У квітні набрала необхідні голоси аналогічна петиція до Київради того ж автора, військовослужбовця Сергія Литвяка.

У новій петиції — вже до голови держави — він закликає створити національний парк «Пагорби Києва» замість забудови ділянки під житловий комплекс Ріхерт&Парк, оскільки будівництво там «суперечить інтересу громади».

Зокрема, автор стверджує, що 10 гектарів землі, яку віддали в оренду забудовнику, мали б коштувати близько п’яти мільярдів гривень. Натомість забудовник орендує її пів мільйона гривень на рік.

Роками кияни виступали за створення парку на Юрковиці. Водночас ділянку навколо броварні Ріхерта, що примикає до вулиці Кирилівської, намагалися забудувати різні забудовники.

Нинішній проєкт забудови належить компанії A Devepolment. Концепція житлового комплексу Ріхерт&Парк передбачає реставрацію історичної будівлі пивзаводу кінця ХІХ століття.

Візуалізація ЖК Ріхерт&Парк

«Хмарочос» писав раніше, що частина жителів навколишніх вулиць підтримує проєкт забудови. Проєкт вважають компромісом між інтересами забудовника та інтересами громади, бо крім будівництва житла він передбачає облаштування відкритої для всіх території з парком і озером — звісно, не таким великим, як цього прагнуть підписанти петиції.

Водночас інша частина мешканців виступає проти забудови й зокрема незадоволена висотністю будинків — до 42 метрів. Департамент охорони культурної спадщини КМДА наполягає, що Генплан не дозволяє будувати вище 27 метрів у цьому районі. В A Development заявляють, що готові обмежити висотність 36 метрами.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button