Недобудови пропонують перетворювати на соціальне житло
У 2019 році нарахували щонайменше тисячу довгобудів різного типу.
У 2019 році нарахували щонайменше тисячу довгобудів різного типу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 113 днів. За цей час ми опублікували 24904 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Одним із джерел формування фонду соціального житла можуть стати довгобуди, заявила Олена Шуляк — голова Комітету Верховної Ради з питань містобудування та очільниця партії «Слуга Народу».
98% житла в Україні перебуває у приватній власності. Поширеної в Європі системи, в якій держава чи місто володіє житловим фондом і здає його в оренду за ціною, нижчою за ринкову, соціально вразливим групам, фактично не існує.
В Україні фонд соціального житла має складати мільйони квадратних метрів, а формувати його доведеться з нуля, зауважує Шуляк.
У законопроєкті «Про основні засади житлової політики», який зараз розробляється, прописана можливість механізму соціальної оренди — вартістю, нижчою за ринкову.
Однак, як повідомила Шуляк, депутати вирішили не чекати на ухвалення рамкового законопроєкту й почали готувати наступний елемент — законопроєкт про фонд соціального житла.
Цей фонд перебуватиме на балансі громад, і для його наповнення використовуватимуться одразу кілька інструментів. Зокрема, — обʼєкти незавершеного будівництва, таких як житлові комплекси Войцеховського, Укрбуду, Аркади та Київміськбуду. У 2019 році в Україні робили інвентаризацію таких обʼєктів, і вже на той момент йшлося щонайменше про тисячу довгобудів різного типу.
Вже зараз є приклади. На Кіровоградщині одна з громад перевела старий державний довгобуд у комунальну власність, привела до ладу та передала квартири військовим, тільки не в оренду, а у власність.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті