Недобудови пропонують перетворювати на соціальне житло
У 2019 році нарахували щонайменше тисячу довгобудів різного типу.
У 2019 році нарахували щонайменше тисячу довгобудів різного типу.
Одним із джерел формування фонду соціального житла можуть стати довгобуди, заявила Олена Шуляк — голова Комітету Верховної Ради з питань містобудування та очільниця партії «Слуга Народу».
98% житла в Україні перебуває у приватній власності. Поширеної в Європі системи, в якій держава чи місто володіє житловим фондом і здає його в оренду за ціною, нижчою за ринкову, соціально вразливим групам, фактично не існує.
В Україні фонд соціального житла має складати мільйони квадратних метрів, а формувати його доведеться з нуля, зауважує Шуляк.
У законопроєкті «Про основні засади житлової політики», який зараз розробляється, прописана можливість механізму соціальної оренди — вартістю, нижчою за ринкову.
Однак, як повідомила Шуляк, депутати вирішили не чекати на ухвалення рамкового законопроєкту й почали готувати наступний елемент — законопроєкт про фонд соціального житла.
Цей фонд перебуватиме на балансі громад, і для його наповнення використовуватимуться одразу кілька інструментів. Зокрема, — обʼєкти незавершеного будівництва, таких як житлові комплекси Войцеховського, Укрбуду, Аркади та Київміськбуду. У 2019 році в Україні робили інвентаризацію таких обʼєктів, і вже на той момент йшлося щонайменше про тисячу довгобудів різного типу.
Вже зараз є приклади. На Кіровоградщині одна з громад перевела старий державний довгобуд у комунальну власність, привела до ладу та передала квартири військовим, тільки не в оренду, а у власність.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті