У центрі Києва сталася пожежа в садибі ХІХ ст., яку відрізали від комунікацій, щоб виселити останнього мешканця
До передачі в комунальну власність архітектурну пам’ятку, в якій раніше вже відбувалася пожежа, хотіли знести для будівництва готельно-житлового комплексу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 110 днів. За цей час ми опублікували 24876 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос». Підтримати | Хто ми такі?
У флігелі історичної садиби Мурашка ХІХ ст. на вул. Мала Житомирська, 12, виникла пожежа. Про це повідомив останній мешканець будинку, математик і викладач Олександр Глухов. Однак вогонь вчасно загасили.
В садибі, зведеній у 1858 році, мешкав видатний український художник Олександр Мурашко. Вона має статус архітектурної пам’ятки. У 2013 році одна з будівель садиби вже горіла. Причиною виникнення пожежі міг бути підпал.
У 2015 році садибу повернули місту, оскільки попередній власник не виконував зобов’язання щодо реставрації, а хотів збудувати на цьому місці готельно-житловий комплекс. У 2016 році в одному з будинків розпочалися протиаварійні та консерваційні роботи. Однак у 2018 році КМДА визнала будівлі садиби аварійними та непридатними для проживання.
Міська влада вкотре розпорядилася виселити усіх мешканців. Адже Олександр Глухов з донькою, котрі наразі єдині проживають у будинку, протягом багатьох років відмовляються звідти виїжджати. Раніше «Хмарочос» детально розповідав історію останнього мешканця садиби Мурашка.
Саме завдяки Глухову, який не змінив своєї позиції попри погрози забудовників, конфлікти з київською владою та численні пропозиції іншого житла в новобудовах, історичну садибу Мурашка вдалося повернути у комунальну власність та зберегти до цього часу.
З 2007 року в будинку відсутнє опалення, яке відімкнули відразу після перемоги Глухова в суді проти КМДА. Також у 2020 році, за ініціативою Департаменту культури, в садибі перекрили газо- та водопостачання. Родина Олександра Глухова залишилася відрізаною від усіх комунікацій.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті