Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація проєкту ЖК «Ріхерт&Парк»

Компанія A Development перегляне концепцію проєкту ЖК «Ріхерт&Парк» на Подолі, «з огляду на динаміку ринку житлової нерухомості столиці», як кажуть у компанії. В майбутньому житловому комплексі на розі вулиць Кирилівської та Нижньоюрківської обіцяють збільшити паркову та рекреаційну зони до 13,5 га, а також зменшити граничну висотність будинків з 42 до 36 метрів. Раніше з загальної площі проєкту на озеленення виділяли 3,75 га.

Як повідомила компанія у коментарі «Хмарочосу», після низки проведених слухань і обговорень з місцевою громадою та ініціативними групами девелопер пішов на компроміс та знизив граничну висотність будинків до 36 метрів. Але таких споруд буде лише декілька, всі інші не перевищуватимуть 27 метрів.

Висота гори Юрковиці буде більшою за граничну позначку найвищих будівель майже на 35 метрів. Тож краєвид на гору збережеться, що також підтверджує експертна оцінка фахівців з Українського державного інституту культурної спадщини під керівництвом архітектора Ширяєва, кажуть в девелопера.

При цьому активісти, які виступають проти забудови, наголошують, що будувати висотою більше 27 метрів в цьому районі не можна взагалі і хочуть, щоб паркова зона була на всій території, де планується житловий комплекс.

Водночас вирішили зменшити сукупну площу житлових будинків на 30% та збільшити тенант-мікс функцій завдяки залученню більшої кількості комерційного сегменту нерухомості. Адже це, як пояснює A Development, зможе забезпечити місцеву громаду Подолу актуальними функціями та інфраструктурою, якої наразі бракує.

Так, наприклад, у приміщеннях відновленої броварні з’явиться сучасний фудхол і коворкінг, фітнес-клуб з басейном, продуктовий маркет тощо. Відкриються кав’ярні та невеличкі крамниці. Девелопер також зазначив, що наразі веде перемовини щодо залучення медичних і освітніх закладів. 

Фудхол і коворкінг, які облаштують у броварні, будуть аналогічні просторам, реалізованим девелопером у процесі реновації Арсенальної площі. Там А Development відреставрувала низку будівель колишнього заводу «Арсенал». Але проєкт передбачає не лише будівництво ЖК та реставрацію історичної будівлі пивного заводу, а й облаштування парку з озером.

Завдяки зменшенню обсягу житлової забудови на третину, за новою концепцією у «Ріхерт&Парк» розширять паркову зону, де в майбутньому може з’явитися об’єкт культурного призначення (філармонія, концертний майданчик тощо). Наразі тривають перемовини з потенційними партнерами та меценатами, які зможуть профінансувати реалізацію культурно-рекреаційного простору загальною площею 7 га.

«У  роботі над «Ріхерт&Парк» ми, з одного боку, спираємося на свій успішний досвід реновації Арсенальної та наповнення новими функціями та сенсами пам’яток архітектури. З іншого ж боку, ми маємо абсолютно унікальну місцевість проєкту,   з   потенціалом   стати   найкращим   природним   парком   країни,   –   з   опорядженою водоймою та інклюзивним сквером», – зазначив Олексій Баранов, власник A Development.

Також компанія заявляє, що виконає своє зобов’язання щодо фінансування та реалізації проєкту вертикального парку в ареалі Юрковиці, площею 6,5 га. Там мають облаштувати еко-стежки й оглядові майданчики, звідки відкриватимуться панорами старого Подолу.

Загальна площа озеленення та благоустрою на території «Ріхерт&Парк», враховуючи вертикальний парк і культурно-рекреаційний простір, складатиме 13,5 га. Для реалізації проєкту залучатимуться лише приватні кошти.

Проєкт ЖК «Ріхерт&Парк» A Development презентувала у 2021 році. Ділянка, на якій збираються побудувати житловий комплекс, розташована у Подільському районі, на території історичної броварні Ріхерта ХІХ ст. Спочатку будинки планували зробити висотою від семи до 12 поверхів, тобто до 42 метрів.

Завод Ріхерта. Джерело фото: Kyiv Heritage

Проте активісти та частина місцевих жителів наголошували на перевищенні дозволеної висотності в історичному ареалі. Очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова також заявляла, що генплан міста не дозволяє зводити споруди вище 27 метрів у цьому районі.

Однак у 2022 році КМДА збільшила дозволену висоту забудови Подолу в окремих кварталах. На місці, де розташовано пивзавод Ріхерта, межу підняли до 42 метрів. Активісти припускали, що таке рішення пов’язано з проєктом будівництва ЖК. Однак A Development заперечував, що компанія просила КМДА змінити висотність.

Врешті девелопер повідомив, що готовий піти на компроміс і обмежити максимальну висоту житла до 36 метрів. Тоді Олексій Баранов запевняв:

«Є Закон «Про охорону культурної спадщини», де ці межі компенсувалися розробкою історико-містобудівного обґрунтування і погодженням проєкту у Мінкульті. У нас ці документи є. І на їх підставі я можу зводити будівлі заввишки до 60 метрів».

Також частина подолян, яка мешкає безпосередньо поблизу броварні Ріхерта, підтримує проєкт A Development. Зокрема, робоча група з питання забудови провела опитування та зібрала на підтримку проєкту десятки підписів мешканців будинків, розташованих у районі броварні – на вулицях Кирилівській, Оболонській, Костянтинівській, Межигірській, Оленівській та Юрківській.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button