На Бессарабці таки демонтують постамент від пам’ятника Леніну
Постамент із лабрадориту залишався на місці понад десять років, і за цей час його використовували як основу для художніх інсталяцій.
Постамент із лабрадориту залишався на місці понад десять років, і за цей час його використовували як основу для художніх інсталяцій.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На розі Хрещатика та бульвару Шевченка знесуть постамент, що лишився від пам’ятника Леніну, постановила Київрада.
Гранітну фігуру Леніна встановили перед Бессарабською площею у 1946 році. Під час протестів 2013 року кияни повалили пам’ятник.
Постамент із лабрадориту залишався на місці понад десять років, і за цей час його використовували як основу для художніх інсталяцій. Наприклад, мексиканська художниця Синтія Ґутьєррес приставила до нього металеві сходи, іранець Махмуд Бакші встановив неонову конструкцію «Безкінечне святкування».
Міський голова Віталій Кличко пропонував облаштувати на цьому місці фонтан, щоб вода змила «негативну енергетику».
Читайте також: Що робити з місцем, де стояв пам’ятник Леніну в Києві?
Крім цього постаменту Київрада визначила ще 26 об’єктів, пов’язаних із радянською й російською пропагандою, які буде демонтовано.
Серед них — пам’ятник Олександру Бойченку на території гімназії №59, Миколі Островському на території гімназії №191, ще один постамент від пам’ятника Леніну на вулиці Якова Гніздовського, меморіальний камінь «Комсомольська алея» на проспекті Академіка Глушкова та зірка на даху будинку на вулиці Хрещатик 25.
З іще 20 об’єктів знімуть окремі елементи оздоблення. Зокрема, йдеться про дошку з російськомовною цитатою режисера Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам на Лаврській вулиці — її замінять на дошку українською мовою з присвятою українцям, що загинули під час військового вторгнення в Афганістан. Замінять російські написи на пам’ятниках Борису Патону і Іллі Рєпіну.
Демонтують монограму з зображенням імперського вензеля Олександра ІІІ на в’їзній брамі Олександрівської лікарні — її нещодавно перейменували на Свято-Михайлівську.
Наразі є 12 об’єктів, які Київрада хоче демонтувати, але які мають пам’яткоохоронний статус. Департамент охорони культурної спадщини намагається зняти їх з державного обліку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті