Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/Save.Kvity.Ukrainy

Після програшу в суді автора проєкту будівлі «Квіти України» Миколи Левчука, забудовник виставив архітектору рахунок на 300 тисяч гривень за судові витрати.

«Це звичайна практика, коли сторона, що виграла, вимагає від опонентів відшкодування судових витрат. Проте такої гігантської суми ми не очікували», — коментує спільнота «Зберегти Квіти України».

Як зауважують у спільноті, на архітектора відпочатку чинили тиск, натякаючи, що його «роздягнуть», якщо він наважиться на судовий процес.

Забудовник почав демонтувати атріум «Квітів України», що на вулиці Січових Стрільців у Києві, в липні 2021 року. Кияни розібрали будівельний паркан, заблокували техніку та окупували будівлю.

Шевченківський райсуд Києва заборонив демонтаж на тій підставі, що забудовник порушив немайнові авторські права архітектора. Юридична компанія Axon Partners, яка подала позов від імені Левчука, зазначала, що це перший випадок в історії українського містобудування.

Торік забудовник виграв суд першої інстанції, а у березні цього року — апеляцію. 10 квітня відбудеться засідання, на якому забудовник вимагатиме в архітектора 300 тисяч гривень на відшкодування своїх судових витрат. Рішення про остаточну суму ухвалюватиме та ж колегія суддів, яка винесла попереднє рішення на користь забудовника.

Читайте також: Суд позбавив Квіти України статусу пам’ятки: «радянський об’єкт, який не додає естетичної краси Києву»

Спільнота «Зберегти Квіти України» взяла на себе зобов’язання зібрати необхідні кошти. Збір відкриють, коли буде відомо остаточну суму. Ці гроші повернуться у разі перемоги у Верховному суді.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button