П’ять найдорожчих об’єктів, проданих за п’ять років реформи малої приватизації
За п'ять років держава заробила на продажах активів майже 14 мільярдів гривень.
За п'ять років держава заробила на продажах активів майже 14 мільярдів гривень.
За п’ять років від початку реформи малої приватизації держава заробила на продажах активів майже 14 мільярдів гривень, повідомляє Vox Ukraine.
Реформа малої приватизації — продажу об’єктів, балансова вартість яких не перевищує 250 мільйонів гривень, — запустилася у 2018 році. Раніше оголошення публікували в газеті «Відомості приватизації», після реформи стали проводити електронні аукціони.
З того часу в системі Прозорро.Продажі відбулося майже п’ять тисяч успішних приватизаційних аукціонів. Фонд держмайна та громади виставили активів на 6,3 мільярда гривень, отримавши в понад удвічі більше. 9,8 мільярда надійшли до держбюджету, 3,8 мільярда — до місцевих бюджетів.
Топ-5 найдорожчих об’єктів, приватизованих з початку реформи:
Серед успішних кейсів — продаж «Київпассервісу», який керує автостанціями. Новий власник реконструював Центральний автовокзал, відновивши мозаїки Рибачук і Мальніченка. На автостанції «Поділ» відкрилася піцерія.
Нещодавно на Хмельниччині відкрився реставрований Палац Гершгоріна, пам’ятка 1910 року, — його виставили на аукціон наприкінці 2022 року лише за 10 тисяч гривень, кінцева ціна зросла до 1,2 мільйона. Над реставрацією працювала команда Спадщина.UA спільно з фахівцями Деражнянського краєзнавчого музею.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті