Підземний перехід на Хрещатику біля Центрального універмагу почали використовувати як арт-простір – «Мистецький перехід». Зараз тут виставляють роботи українських фотографів, повідомляє Вечірній Київ.
Перша виставка «From Ukraine with love» включає 40 світлин і триватиме до 14 лютого. Організувало її творче об’єднання «Розвиток фотографа». Якщо не траплятимуться випадки вандалізму, надалі плануються й інші виставки. Перехід облаштований камерами і перебуває під наглядом служби безпеки ЦУМу.
Підземний перехід відкрили у жовтні 2020 року. Він був закритий на реконструкцію з 2016 року. Коли перехід передали на баланс інвесторів, ті зіштовхнулися з проблемою облаштування його для маломобільних людей – перехід надто глибокий для встановлення пандусу.
Поки підземний перехід був закритий, у квітні 2017 року згори облаштували перший наземний перехід на Хрещатику. Зараз обидва переходи працюють паралельно. Активісти порахували, що наземним переходом користуються значно більше людей.
Загалом у Києві близько 230 підземних переходів. Вони є результатом автоцентричного погляду на містобудування, який відходить у минуле. Пояснюємо, чому підземки повинні зникнути разом із ним.
Urban initiatives crew подала на минулорічний Громадський бюджет проєкт облаштування велопаркінгу в підземному переході на Хрещатику.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?