Неприбуткова оренда, теплові насоси: які проєкти відбудови презентує Україна на конференції в Лугано?
План відновлення розрахований на десять років і оцінюється в 750 мільярдів доларів.
План відновлення розрахований на десять років і оцінюється в 750 мільярдів доларів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
4-5 липня у швейцарському Лугано проходить конференція, присвячена відновленню України після війни. На ній уряд презентує план, який складається з 24 томів — над ним група з майже трьох тисяч експертів працювала протягом шести тижнів. На сайті поки розміщено лише назви 850 проєктів.
План відновлення розрахований на десять років і оцінюється в 750 мільярдів доларів. Найбільше планують інвестувати в енергетичну незалежність, зокрема, зелену енергетику; інтеграцію логістики в ЄС (сюди входять проєкти транспортної інфраструктури та туризму); і відбудову житла.
Серед запропонованих проєктів можна знайти, зокрема, такі:
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ключовим джерелом цих коштів вбачають конфісковані активи Росії та російських олігархів. За різними оцінками, це може бути 300-500 мільярдів доларів. Друге джерело фінансування — гранти та пільгові кредити міжнародних фінансових організацій та країн-партнерів. Також планують залучати інвестиції приватного сектора.
Відбудову здійснюватимуть у два підходи. Перший — регіональний, тобто коли партнери беруть відповідальність за конкретний регіон або населений пункт. Наприклад, Латвія допоможе відбудувати Бучу, а Швейцарія — Одеську область. Другий підхід — параметричний, він стосується програми енергоефективності.
Читайте також: Відбудова України – шанс на справедливу житлову політику. Якою вона має бути?
Учасники конференції у Лугано ухвалили декларацію, що містить сім принципів відновлення України, повідомляє Суспільне:
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті